Ribų nu(si)statymas savo darbe ir gyvenime. Ar mums sekasi brėžti ribas? / SD20230323
Socialinio darbo specialistams
Programos trukmė: 16 akad. val. (6 teorinės, 10 praktinių)
Mokymų kaina - 60,00 €
Mokymo būdas: Kontaktinis/nuotolinis
Ši programa yra skirta tobulinti socialinių darbuotojų gebėjimą nu(si)statyti ribas. Ja siekiama gerinti žmogiškuosius santykius tarp socialinių darbuotojų bei jų klientų. Socialinio darbo praktikoje svarbu užsibrėžti ribas tarp darbuotojo ir kliento. Tai vienas iš galimų raktų, siekiant geresnio sutarimo tarp darbuotojų ir klientų. Skatinantis produktyvesnį darbą, bei efektyvesnį kliento problemų suvokimą ir galimus sprendimo variantus.
Pastebima, kad socialiniams darbuotojams sunku nu(si)statyti tinkamas ribas darbe su klientais ir kolegomis, jas peržengus kyla problemos. Dažniausiai kylančios problemos, konfliktai neigiamai psichologiškai veikia tiek pačius darbuotojus, tiek ir klientus. Atsižvelgiant į tai labai svarbu mokyti ir duoti galimybę gebėti patiems darbuotojams nu(si)statyti ribas ir taip išvengti galimų problemų susidūrus su peržengtų ribų problema.
Programoje keliami uždaviniai (suteikti teorinių ir praktinių žinių apie ribų ir taisyklių svarbą, skatinti atpažinti fizines ir psichologines ribas ir mokyti jas nustatyti, palaikyti bei, prireikus, atkurti) leis pasiekti programos tikslą – praplėsti socialinių darbuotojų žinias apie tinkamą psichologinių, fizinių, emocinių ir savo gyvenimo ribų nu(si)statymo ir jų neperžengimo svarbą dirbant su klientais socialiniame darbe.Dėstomos temos:1. Kas yra ribos? Ribų ir taisyklių panašumai bei skirtumai. 2. Ribų nu(si) statymas ir įvertinimas.3. Ribų atstatymas ir konfliktai. Konfliktų sprendimas.