Įvyko kvalifikacijos kėlimo mokymai socialinio darbo specialistams "Smurto prevencija, intervencija ir postvencija socialiniame darbe"
VšĮ “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ gruodžio 18 d. organizavo mokymus socialiniams darbuotojams tema „SMURTO PREVENCIJA, INTERVENCIJA IR POSTVENCIJA SOCIALINIAME DARBE“ (10 akad. val.). Viena iš dalyvių, atvykusi į mokymus teigė, kad važiuoja paskutinį kartą, nes kelionė iki Šiaulių pernelyg tolima. Visgi, pasibaigus mokymams, dalyvė teigė, kad kiekvienas kelionės kilometras atsipirko, o ji rekomenduosianti savo kolegoms bei pažįstamiems atvykti į šiuos mokymus ir išgirsti išsamią informaciją apie smurtą plačiąja prasme. Kiti mokymų dalyviai taip pat liko neabejingi, nes išgirstą
informaciją bus naudinga panaudoti ne tik darbe, bet ir asmeniniame gyvenime. 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras reguliariai organizuoja kvalifikacijos kėlimo mokymus socialinio darbo specialistams įvairiomis temomis. 
Sekite mūsų naujienas!

Tarpasmeninis bendravimas, kuris palengvina integraciją į darbo rinką
Gruodžio 20 dieną Všį “Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“, įgyvendindamas projektą „Aš galiu!“ (Nr. 08.3.1-ESFA-K-413-01-0061), organizavo grupinius užsiėmimus tema „Tarpasmeninis bendravimas“. Užsiėmimų metu buvo siekiama dalyvius supažindinti su tarpasmeninio bendravimo ypatumais. Aptarta, kas turi įtakos bendraujant su bendradarbiais, įstaigų vadovais ir kitais viešais asmenimis, akcentuojama smurto artimoje aplinkoje neigiama įtaka tarpasmeniniam bendravimui. Užsiėmimų metu viešėjusi policijos pareigūnė detaliai pristatė smurto artimoje aplinkoje problemą. Mokymų metu vyko įvairios diskusijos tarp dalyvių apie tarpasmeninį bendravimą bei smurtą.
Norime pasidžiaugti, kad projekto dalyviai liko neabejingi ir aktyviai dalyvavo grupiniame užsiėmime bei dalinosi gyvenimiška patirtimi. Kviečiame visus socialinių pašalpų gavėjus, 24-29 metų buvusius vaikų namų auklėtinius, iš įkalinimo įstaigų išėjusius bei probacijos priežiūroje esančius asmenis, kuriems bausmės vykdymas atidėtas, patiriančius sunkumų įsidarbinant, dalyvauti projekto veiklose. 

Lapkričio 28 – Gruodžio 1 d. Lince (Austrija) įvyko 4-asis projekto Conscious Use of Natural Resources (CONATURE) 2017-1-CZ01-KA204-035591, partnerių susitikimas.
Jo metu pristatytas, Italijoje vykusių mokymų dalyvių, mokymo programos įvertinimas. Aptartas rengiamo „Mokymo vadovo“, konceptas. Ūkininkų registracijos platformos vizualizacija. Kitas susitikimas planuojamas 2019 m. vasario 18-20 d. Londone (UK), kuriame aptarsime baigiamuosius projekto darbus.

Lapkritis - tolerancijos ir kovos su smurtu artimoje aplinkoje mėnuo
Lapkričio 21d. Šiaulių S. Daukanto gimnazijoje organizavome viešą paskaitą tema „Ką kiekvienas privalo žinoti apie smurtą?“. Su mokyklos bendruomene diskutavome, kaip jie supranta smurtą, kiek apie jį žino. Šioje teorinėje - praktinėje paskaitoje, vaikai ir mokytojai kūrė grupinius plakatus smurto tema, aptarė, kas tai yra, kaip atpažinti, kad žmonės patiria smurtą, kokias prievartos prieš kitus formas žino, kokie yra galimi pagalbos būdai. Švietimas - viena iš prioritetinių krypčių, kuriomis būtų galima mažinti toleranciją smurtui artimoje aplinkoje, todėl paskaitos mokyklų bendruomenėms yra ypač reikšmingos ir padeda pasiekti platesnę visuomenės dalį. Džiaugiamės aktyviu Šiaulių S. Daukanto gimnazijos bendruomenės dalyvavimu smurto prevencijos veiklose. 
Paskaita vyko pagal projektą "Smurto artimoje aplinkoje mažinimas Šiaulių mieste", finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis (Sutarties nr. SAAS10)

Vieša paskaita "Smurto artimoje aplinkoje atpažinimas ir pagalbos būdai"
Lapkričio 19-ąją - Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną - VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, įgyvendindamas projektą „Smurto artimoje aplinkoje mažinimas Šiaulių mieste“, pakvietė Šiaulių miesto gyventojus, specialistus, mokytojus ir kitus, besidominčius šia tema, dalyvauti paskaitoje "Smurto artimoje aplinkoje atpažinimas ir pagalbos būdai".
Paskaitos metu kalbėjome apie svarbiausius akcentus, susijusius su smurtu artimoje aplinkoje - kaip atpažinti ir kaip padėti, aptarėme kokios yra galimos smurto priežastys ir tikėtinos pasekmės aukoms ir visai šeimai.
Džiaugiamės, kad paskaita sulaukė įvairių profesijų atstovų dėmesio, o paskaitos pabaigoje kilusi konstruktyvi diskusija rodo temos aktualumą visuomenėje. Tikimės, kad dėmesys šiai temai ateityje prisidės prie smurto artimoje aplinkoje ir tolerancijos jam mažinimo.
Projektas finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programos lėšomis (Sutarties nr. GSA-630)


Dalyviai vis klausia: „Kodėl niekur neviešinate užsiėmimo veiklų?“, „Mes tiek gauname įdomių ir svarbių žinių“. O mes tik planuojame, dirbame ir reklamą nustūmėme į antrą planą. 
Taigi, atsižvelgdami į klientų pastebėjimus, dalinamės naujienomis: 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure įsibėgėja projekto „Aš galiu!“ veiklos. Užsiėmimų metu kartu su projekto dalyvėmis mokėmės siūti veliūrines kepures ir dekoravome jas rankų darbo gėlytėmis. Veiklomis ugdomi ne tik darbui reikalingi įgūdžiai, bet ir pasitikėjimas savimi, kūrybiškumas, gebėjimas dirbti komandoje. Dalinamės nuostabiais klienčių darbo rezultatais.
Į veiklas galite registruotis nurodytu telefonu arba el. paštu:
Tel. +37067246746
Tilžės g. 198, Šiauliai
www.zipb.lt
Dalyvavimas projekte NEMOKAMAS.

DRAGON DREAMING TRAINING IN SPAIN

Lapkričio 5-16 d. saulėtoje Ispanijoje, Ramales de la Victoria miestelyje vyko „Svajojame, kuriame, vaidiname ir švenčiame Erasmus+ projektus” (DRAGON DREAMING), 2017-2-PL01-KA205-039157, mokymai, kuriuos vedė lektoriai – Julia Ramos Puente ir Dror Noy. Mokymuose dalyvavo trijų valstybių –  Lietuvos, Lenkijos ir Ispanijos, atstovai. Intensyvių mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su Dragon Dreaming metodu, kuris taikomas visame pasaulyje. Metodo esmė – suteikti įrankius, įgalinti asmenis kurti palankią darbinę atmosferą skatinančią idėjų generavimą, projektų kūrimą ir įgyvendinimą. 

 

Pirmoji mokymų diena prasidėjo linksmais susipažinimo žaidimais, kurie ne tik išjudino mokymų dalyvius, bet ir leido geriau vieni kitus pažinti. Po trumpos kavos pertraukėlės dalyviai susiskirstė į keturias organizacines  grupes – „Vieta ir laikas“, „Dienos įvertinimas“, „Kūnas“ bei „Šventimas“. Šios grupės organizavo atitinkamas veiklas visų mokymų metu. Po pietų mokymų dalyviai keliavo į apžvalginę ekskursiją po vietinį Ramales de la Vctoria miestelį. Po smagios ekskursijos laukė dienos įvertinimo užsiėmimas, kurio metu dalyviai turėjo galimybę įvertinti veiklas, reflektuoti savo patirtį bei jausmus. Po vakarienės mokymų dalyviai buvo pakviesti į ramybę bei pozityvumu dvelkiančią mokymų programos atidarymo ceremoniją.
Antroji mokymų diena prasidėjo kūno komandos suorganizuotais žaidimais. Po aktyvių žaidimų dalyviai buvo supažindinti su Dragon Dreaming atsiradimo istorija, teorija, kultūra bei metodologija. Po įvadinės paskaitos, dalyviai buvo pakviesti į svajonių ratą, kurio tikslas – išsiaiškinti dalyvių lūkesčius bei svajones. Vakarop mokymų dalyviai susibūrė į organizacines grupes, dirbo kartu ir ruošėsi užsiėmimams. Dienos pabaigoje dalyviai buvo pakviesti dienos įvertinimui bei refleksijai, po kurios laukė „Šventimo“ grupės suorganizuota veikla.
Trečioji diena prasidėjo „Kūno“ komandos sugalvotais žaidimas. Paskaitos metu dalyviai buvo supažindinti su rytinės apžvalgos metodu, kurio metu kiekvienas dalyvis turėjo pasidalinti savo įžvalgomis bei jausmais. Po to dalyviai buvo supažindinti su gilaus klausimo metodu – PINAKARI. Šis metodas taikomas siekiant atrasti ryšį su gamta, pasauliu ir taip nuraminti racionalųjį protą. Nuostabios kalnų gamtos apsuptyje mokymų dalyviai buvo supažindinti su Dragon Dreaming ratu, kurį sudaro keturi etapai - svajojimas, planavimas, darymas bei šventimas. Po pietų ir laisvo laiko dalyviai susirinko į grupes ir ruošėsi užsiėmimams. Po šios veiklos laukė dienos įvertinimas ir refleksija. 
Ketvirtoji diena buvo skirta susipažinimui su Kantabrijos regiono pajūrio miestu – Santander. Mokymų dalyviai galėjo džiaugtis miesto įžymybėmis bei nuostabiu paplūdimiu. Po saulėto pusdienio gražiajame Santander mieste laukė Dragon Dreaming konferencija, skirta vietiniams gyventojams. Pasidžiaugę smėlėtais Santander paplūdimiais ir pagilinę žinias konferencijoje mokymų dalyviai grįžo į poilsiavietę.
Penktąją dieną po rytinės mankštos laukė paskaita apie charizmatiškąjį bendravimą bei lyderystę. Po pietų dalyviai buvo pakviesti į užsiėmimą gamtoje. Dalyviai turėjo praleisti valandą gamtos apsuptyje nebendraudami vieni su kitais, dėmesį sutelkę tik į buvimą gamtoje su savo mintimis. Po šio, dažnam šiuolaikiniam žmogui sunkaus iššūkio, laukė ispaniški pietūs ir laisvas laikas. Popietiniai užsiėmimai prasidėjo darbu organizacinėse grupėse. Kiekviena grupė gavo užduotį pristatyti pasirinktą projektą, kuris galėtų būti įkvepiantis pavyzdys. Po šios užduoties dalyviai buvo pakviesti dienos įvertinimui bei refleksijai.
Šeštąją dieną po rytinės apžvalgos buvo duota užduotis suformuoti tris grupes, kurios per likusį mokymų laiką turėjo sukurti norimo projekto koncepciją ir suplanuoti veiksmų planą. Prieš pradedant planuoti, kiekvienas grupės dalyvis su savo grupės nariais turėjo pasidalinti idėjomis apie galimą projektą ir ko tuo projektu norima pasiekti. Po pietų darbas buvo tęsiamas grupėse. Vakare atliekant dienos įvertinimą visa mokymų grupė piešė bendrą piešinį, kuris atspindėjo kiekviename žmoguje tūnantį „vidinį drakoną“.
Septintąją dieną darbas tęsėsi projektų grupėse peržiūrint idėjas, jas garsiai skaityti būtuoju laiku taip įsivaizduojant, kad projektas jau įvyko. Šis metodas padeda įgalinti asmenis ir suteikia aiškesnį idėjų realumo vaizdą. Po šios užduoties kiekviena grupė turėjo nusistatyti pagrindinius tikslus / užduotis, kurios turėjo padėti įgyvendinti idėjas, balsavimo būdu suskirstyti jas pagal svarbą ir aptarti gautus rezultatus.
Aštuntąją dieną po pusryčių ir rytinės apžvalgos lektoriai pristatė KARABIRDT metodą. Šio metodo esmė – susisteminti išskirtus tikslus / užduotis pagal keturis projekto įgyvendinimo etapus: svajojimo, planavimo, darymo ir šventimo. Po pietų ir laisvo laiko vyko šventinė vakarienė („Crazy dinner“). Jos metu kiekvienas dalyvis turėjo atlikti tam tikrą užduotį, kurios esmė - suteikti vakarienei „ispaniško šėlsmo“. Vakarinė dalis buvo vainikuota šokiais.
Devintąją ir dešimtąją dienomis vyko mokymų aptarimas, refleksija. Dalyviai galėjo pasidalinti savo įžvalgomis apie mokymus, jų naudą ir pritaikomumą. Mokymų pabaigoje vyko simbolinė uždarymo ceremonija, kuri užbaigė beveik dviejų savaičių kelionę Dragon Dreaming metodo pažinimo link.

Italijoje įvyko antrasis projekto "Sąmoningas gamtos išteklių naudojimas - CONATURE" mokymų etapas
Spalio 14-21 dienomis 6 atstovai iš Lietuvos dalyvavo Erasmus+ KA2 projekto "Sąmoningas gamtos išteklių naudojimas - CONATURE" (Nr. 2017-CZ01-KA204-035591) veiklose Italijoje. Mokymų, skirtų gamtinio ir kultūrinio paveldo bei kraštovaizdžio išsaugojimui, metu, dalyviai iš partnerių šalių buvo supažindinti su Reggiano regiono kraštovaizdžiu, ūkininkavimo ypatybėmis, kutūriniu paveldu bei įgijo žinių apie gamtą tausojantį naudojimąsi gamtos ištekliais. Regionas pasižymi išskirtiniu gastronominiu palikimu, kurio raidai kraštovaizdis turėjo neabejotinos įtakos. Mokymų metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vietos ūkininkais ir gamintojais, kurių veikloje dirvožemio ir kitų gamtos išteklių išsaugojimas yra pagrindinis prioritetas. 
Aplankyta Parmigiano-Reggiano sūrio gamykla ir ūkis, auginantis išskirtinai šiam sūriui tinkantį pieną duodančius regioninių veislių galvijus, Šiaurinės Amerikos (JAV, Kanados) ūkininkavimo stiliumi įkurtą daržovių ūkį, kurio tikslas kuo daugiau daržovių užauginti mažame žemės plote. Taip pat lankėmės kaštainių giraitėje ir susipažinome su senoviniu jų džiovinimo būdu - metato. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su vyndarystės amatu ir vynuogynų kultivavimo ypatumais bei tradicine Balsamico acto gamybos eiga. Iš pirmų lūpų išgirdome kokią reikšmę vanduo turi kalnuotam ir sausrų alinamam regionui bei lankėme iki mūsų dienų išlikusius autentiškus vandens malūnus. Aplankėme didžiausią Italijoje vietinių produktų turgų FICO Bolonijoje ir gerėjomės kultūriniu-istoriniu paveldu Modenoje. 
Džiaugiamės galėdami būti šio išskirtinio projekto dalimi ir prisidėti prie sąmoningo išteklių tausojimo Europoje.

Tarptautinis bendradarbiavimas vardan socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausančių jaunuolių įtraukimo į darbo rinką  prasideda! 
Lapkričio 12-14 dienomis Sučiavoje (Rumunija) startavo tarptautinis projektas " Į(si)darbinimo platformos diegimas taikant mokymosi darbo vietoje (pameistrystės) metodą - SEPAL" Nr. 2017-1-058, finansuojamas EEA and Norway grants Fund for Youth Employment (EEA ir Norvegijos fondo Jaunimo įdarbinimui) . Šis projektas skirtas įtraukti 24-29 metų darbo įgūdžių stokojančius ir pažeidžiamoms grupėms priklausančius jaunuolius į darbo rinką taikant pameistrystės metodą. Įgyvendinant projektą, su partneriais iš Rumunijos, Ispanijos, Graikijos ir Lenkijos, sieksime bendradarbiavimo tarp viešojo ir privataus sektoriaus atstovų, kad sudarytume galimybes neįgaliems, romų tautybės, migrantams, žemos kvalifikacijos ar/ir iš švietimo sistemos "iškritusiems" jaunuoliams įgyti įgūdžių, reikalingų darbo rinkoje. Tikimės produktyvios tarptautinės partnerystės ir reikšmingų projekto rezultatų mūsų šalyje.

Sėkminga konferencija – „Inovatyvūs žemos kvalifikacijos asmenų įtraukimo į darbo rinką metodai“
Rugsėjo 21 d. „Šiaulių“ viešbutyje vyko tarptautinė baigiamoji Erasmus+ Strateginių partnerysčių projekto INforEX (www.inforexproject.eu) konferencija – „Inovatyvūs žemos kvalifikacijos asmenų įtraukimo į darbo rinką metodai“, kurią organizavo projekto koordinatoriai VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras.
Džiaugiamės, kad konferencijos tema sudomino daugiau nei 100 dalyvių, kurie atvyko iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Tauragės, Kelmės, Kėdainių, Rietavo, Joniškio ir kt. Konferencija sudomino socialinius darbuotojus, darbo biržos, socialinių paslaugų, darbo rinkos mokymo centrų specialistus, universiteto lektorius ir pan.
Konferencijos metu buvo pristatyta net 10 pranešimų apie būdus, priemones ir metodus padėti žemos kvalifikacijos asmenims įsitraukti į darbo rinką. Taip pat daug dėmesio skirta gerosios patirties pavyzdžių iš įvairių Europos šalių (pvz., Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Ispanijos) pristatymui apie įvairias programas, skirtas įstatymų pažeidėjų socialinei ir darbinei integracijai.
Pranešėjai kalbėjo apie neformaliai įgytų kompetencijų pripažinimą, projekto INforEX siūlomą mokymų darbo vietoje modelį, apie socialinių kompetencijų svarbą šių dienų darbo rinkoje.
Pranešėja iš Italijos pristatė socialinį verslą, vystomą Italijos Pozzuoli moterų kalėjime, kur įdarbintos bausmę atliekančios moterys skrudina kavos pupeles ir turi galimybę įgyti darbinių įgūdžių ir bent šiek tiek užsidirbti.
Ispanijos atstovė kalbėjo apie socialines įmones, kaip galimybę jauniems asmenims įsidarbinti, ir gerosios patirties pavyzdžius Madride. 
Kolegės iš Jungtinės Karalystės ir Lenkijos pristatė savo šalyje naudojamas programas esamų ir buvusių įstatymų pažeidėjų integracijai į darbo rinkai. Tiek Jungtinėje Karalystėje, tiek Lenkijoje kai kurie išėjusieji į laisvę asmenys aktyviai įsitraukia į pagalbos šiai grupei teikimą – padeda įveikti priklausomybes, konsultuoja įdarbinimo klausimais ir pan.
Kolegės iš Lietuvos pristatė užimtumo programą žemos kvalifikacijos asmenims, tarptautinį projektą nedirbančiam, nesimokančiam ir mokymuose nedalyvaujančiam jaunimui (iki 29 m.), kurie turės galimybę 6 mėn. mokytis darbo vietoje socialinėje įmonėje, regioninį ESF finansuojamą projektą, skirtą socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijai į darbo rinką ir kitus inovatyvius Lietuvoje naudojamus socialinės ir darbinės integracijos metodus (pvz. komiksai, karjeros mentorystės metodologija, socialinio, psichologinio ir ugdomojo poveikio įgalinimo metodai ir kt.).
Konferencijos pranešimus lietuvių ir anglų kalbomis galima rasti projekto svetainėje http://inforexproject.eu/lt/english-outputs/english-conference/ . Daugiau informacijos apie projektą ir konferenciją taip pat galima gauti paskambinus tel. +37067688421 (Gintarė Černikienė).
Projektas „Inovatyvūs žemos kvalifikacijos asmenų, grįžusių iš įkalinimo įstaigų, įtraukimo į darbo rinką metodai” (INforEX), Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projektas Nr. 2016-1-LT01-KA204-023242, projekto trukmė 2016-10-01 – 2018-09-30.

Projekto INforEX susitikimas Šiauliuose

Rugsėjo 20 d. projekto INforEX („Inovatyvūs žemos kvalifikacijos asmenų, grįžusių iš įkalinimo įstaigų, įtraukimo į darbo rinką metodai“ – www.inforexproject.eu) partneriai iš Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kipro, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos susitiko Šiauliuose pristatyti ir apibendrinti projekto rezultatus, aptarti galutinę ataskaitą, dokumentus, kuriuos reikia pateikti ir pan.
Partneriai pristatė mokymus darbdaviams, organizuotus savo šalyse apie darbą su į laisvę išėjusiais asmenimis, ir 3-5 mėn. (apie 320 val.) mokymus darbo vietoje asmenims, atliekantiems / atlikusiems bausmę įkalinimo įstaigoje. Projekto partneriai taip pat pateikė pasiūlymus intelektualinių produktų tobulinimui.
Vietos mokymai buvo gana skirtingi: pirmiausia, įtrauktomis tikslinėmis grupėmis: pavyzdžiui, partneriai iš Ispanijos GINSO dirbo su jaunaisiais įstatymų pažeidėjais, Lazzarelle organizacija iš Italijos su moterimis, atliekančiomis bausmę ir pan., dalyviu skaičiumi – dėl vietos situacijos, iškritimo iš programos / mokymų; įtrauktomis suinteresuotomis šalimis: pavyzdžiui, partneriai iš Kipro EUROSUCCESS patvirtino INforEX metodologiją nacionaliniu lygmeniu, mūsų organizacija išbandė sukurtą mokymų darbo vietoje metodiką ne tik su įstatymų pažeidėjais (bendradarbiaudami su Šiaulių tardymo izoliatoriumi), bet ir kitais žemos kvalifikacijos asmenimis (su Šiaulių m. Socialinių paslaugų centro pagalba). VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras taip pat išdavė 22 įstatymų pažeidėjams neformalaus ugdymo pažymėjimą, patvirtintą Šiaulių Pramonės, prekybos ir amatų rūmų.
Partneriai sutarė, kad projektas buvo sėkmingas ir reikia bendradarbiauti kituose Erasmus+ projektuose, įtraukiančiuose įstatymų pažeidėjus.

Projekto INforEX pristatymas 

Rugsėjo 17 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, bendradarbiaudamas su VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI, kurie suorganizavo vėlyvus „NVO pusryčius“, pristatė savo organizaciją ir projektą INforEX – „Inovatyvūs žemos kvalifikacijos asmenų, grįžusių iš įkalinimo įstaigų, įtraukimo į darbo rinką metodai“ susirinkusiems Šiaulių m. NVO atstovams, dirbantiems su įvairiomis pažeidžiamomis visuomenės grupėmis – jaunimu, vyresnio amžiaus asmenimis, benamiais, krizinėse situacijose esančiomis šeimomis ir pan.
Susirinkusieji taip pat buvo pakviesti į rugsėjo 21 d. vyksiančią konferenciją susipažinti su inovatyviais skirtingose Europos šalyje naudojamais metodais, būdais ir priemonėmis įtraukti žemos kvalifikacijos asmenis į mokymąsi ir darbo rinką.
Daugiau informacijos apie projektą ir konferenciją – www.inforexproject.eu

Projektas „Radviliškio rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai“

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras kartu su Radviliškio rajono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Radviliškio rajono savivaldybės Bendruomeniniai šeimos namai“ pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.
Projekto tikslas – teikti kompleksines paslaugas šeimoms, gyvenančioms Radviliškio rajono savivaldybėje.
Projekto uždavinys – sudaryti sąlygas 210 Radviliškio rajono savivaldybės gyventojų gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimai.
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras projekto įgyvendinimo laikotarpiu teikia šias paslaugas:
psichosocialinę pagalbą smurtinio elgesio asmenų šeimos nariams (individualias ir grupines konsultacijas, papildomas grupines konsultacijas);
esant poreikiui – vaikų priežiūros paslaugą, kai tėvai dalyvauja projekto veiklose;
pavėžėjimo paslaugą – asmenims, kurie neturi galimybių naudotis viešuoju ar asmeniniu transportu

Suvienijantis tikslas ir tarptautinis bendradarbiavimas vardan socialinės atskirties mažinimo - CEFEC kasmetinėje konferencijoje
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras rugsėjo 12 - 14 dienomis dalyvavo kasmetinėje Europos Socialinio verslo įmonių tinklo - CEFEC konferencijoje. Esame vieninteliai Lietuvoje, priklausantys šiai tarptautinei asociacijai, kurios tikslas - palaikyti ir paskatinti socialinio verslo plėtrą Europoje tam, kad atskirtį dėl socialinių problemų ar negalios patiriantys žmonės lengviau integruotųsi į darbo rinką. Būti šio tinklo dalimi reiškia ne tik neribotas galimybes bendrauti ir bendradarbiauti su socialinio verslo atstovais visame pasaulyje, bet ir didžiulę atsakomybę atstovauti šalį tarptautiniame socialinio verslo kontekste. Tikimės, kad konferencijos metu užsimezgęs bendradarbiavimas prisidės prie socialinės atskirties mažinimo darbo rinkoje ir mūsų šalyje. 
Šios konferencijos metu VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorė Asta Jaseliūnienė išrinkta Europos Socialinio verslo įmonių tinklo - CEFEC vykdomojo komiteto nare! SVEIKINAME! CEFEC vykdomasis komitetas yra vienas pagrindinių sprendimų priėmimo organų, o narystė komitete įrodo tarptautiniu mastu vertinamą kompetenciją ir pasitikėjimą mūsų įstaigos vadove priimant sprendimus socialinio verslo ir atskirties mažinimo srityse. 
Daugiau apie SFE - CEFEC: http://www.socialfirmseurope.org/

Nuostabios naujienos iš Briuselio!
Praėjus daugiau nei metams po projekto įgyvendinimo pabaigos, Europos Komisijos Mokslo, jaunimo, sporto ir kultūros direktorato sprendimu, Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projektas "DSH Positive Choices" (Nr. 2014-2-UK01-KA205-012013) išrinktas "sėkmės istorija". Tai - unikalus projekto įgyvendinimo kokybės, idėjos reikšmingumo ir pasiektų rezultatų įvertinimas. Sėkmės istorijomis skelbiami projektai, kurie išsiskiria savo svarba ir įtaka visuomenei, inovatyvumu ir kūrybiškumu bei galėtų būti įkvėpimu ir pavyzdžiu kitiems. Be galo džiaugiamės suteikta galimybe būti šio unikalaus projekto partneriais ir, kartu su kolegomis iš Jungtinės Karalystės, Graikijos, Turkijos ir Rumunijos, ugdyti ir gerinti asmenų, dirbančių su jaunimu, kompetencijas jaunų žmonių emocinio atsparumo didinimo, pasitikėjimo savimi bei savianalizės ugdymo aspektais.
Šis įvertinimas - tai įrodymas, kad einame teisinga kryptimi! 
Nuoširdžiausiai dėkojame "Plymouth and District Mind(UK)" už kvietimą prisidėti prie šio projekto, o partneriams "Society of Social Psychiatry and Mental Health (GR)", "BEHDER (TUR)", "Bucovina Institute (RO)" ir "AUTH (GR)" už produktyvų bendradarbiavimą įgyvendinant projekto veiklas.
Daugiau apie projektą: http://www.dshpc.eu/
 

Projektas „Kompleksinė pagalba Joniškio rajono šeimoms“
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras 2018 m. gegužės 9 d. pasirašė Jungtinės veiklos sutartį su Joniškio rajono savivaldybės administracija dėl projekto „Kompleksinė pagalba Joniškio rajono šeimoms“ (pagal 2014-2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“) įgyvendinimo Joniškio rajono savivaldybėje.
Mūsų organizacija, kaip projekto partneris, teiks kompleksines paslaugas šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius elgesio sutrikimų, vaikus, patiriančius patyčias, neįgalius vaikus, ir šeimoms, kasdieniniame gyvenime susiduriančioms su įvairiais sunkumais – išgyvenančioms sudėtingą gyvenimo tarpsnį dėl tam tikrų psichologinių, socialinių, sveikatos, ekonominių ar kt. problemų (teiks pozityvios tėvystės mokymus, psichosocialinę pagalbą, mediacijos, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines bei vaikų priežiūros paslaugas).

 

Registracija į konferenciją

 

 


Projektas „Atrask save“ artėja į pabaigą
VšĮ  „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro Jaunimo centro  darbuotojos Raimonda Monstvilaitė ir Giedrė Paliulienė jau skelbia apie  paskutiniuosius JGI projekto „Atrask save“ įgyvendinimo mėnesius. 
Akivaizdu, kad šiose įstaigose vykdomo projekto veiklose bus sudalyvavę ne mažiau kaip pusė tūkstančio 14-29 metų vaikinų ir merginų, kurie dalyvavimo projekte  laikotarpiu  niekur nedirbo, nesimokė ir nebuvo registruoti darbo biržoje. Kiekvienas projekto dalyvis, gauna jo situaciją atitikančios informacijos apie jauno žmogaus galimybes įgyti specialybę, dirbti, pradėti savo verslą Lietuvoje. Sekantis etapas – pagalba ieškant darbo arba pasirenkant tinkamą specialybę, mokymo ar studijų programą. Norintieji įgyti darbo patirties, išbandyti kaip sektųsi dirbti tam tikromis sąlygomis, tam tikroje srityje turi galimybę savanoriauti pasirinktose įstaigose bei organizacijose. Esant reikalui, padedama spręsti socialines, santykių problemas, o norintiems išsiaiškinti savo stiprybes, teikiamos savęs pažinimo konsultacijos, vedami socialinių įgūdžių ugdymo bei gilesnio savęs įsisąmoninimo užsiėmimai. 
Darbuotojos džiaugiasi, kad vasaros pabaigoje bei rugsėjo mėnesį projekto paslaugomis spės pasinaudoti  kai kurie šiemet mokyklas baigę ir dar neapsisprendą ką veikti toliau jaunuoliai. Tikimasi, kad dalyvaudami projekte  jie daugiau supras apie savo individualias stipriąsias puses bei aplinkos teikiamas galimybes ir įgis kryptingumo tolimesnei gyvenimo kelionei.
Projektas „Atrask save“ finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektą vykdo  Lietuvos darbo birža, pagrindinis partneris – Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

4-asis projekto EMOTION partnerių susitikimas
Rugpjūčio 22-23 d. Reikjavike vyko 4-asis projekto EMOTION - "Efektyvaus emocijų valdymo įrankiai Baltijos ir Šiaurės šalių suaugusiųjų mokymų vadovams" partnerių susitikimas. Partneriai intensyviai dirbo ir rengė mokytojams, mokymų vadovams skirtą įrankių rinkinį, padėsiantį spręsti sudėtingas situacijas, kylančias dėl neigiamos emocijų iškrovos klasėje ar mokymuose.  
2019 m. kovo mėn. galutinis rezultatas bus pristatytas seminaro metu Lietuvoje, o balandžio mėn. -konferencijoje Danijoje. 
Sekite naujienas mūsų facebook'e: https://www.facebook.com/zispb.lt


Sunku susirasti darbą? Nedrąsu žengti pirmą žingsnį? Norimam darbui trūksta žinių ar praktikos? Reikia pagalbos rengiant gyvenimo aprašymą? Stokojate kompiuterinio raštingumo įgūdžių? Kviečiame dalyvauti projekte „Aš galiu!“ ir visus įsidarbinimo sunkumus įveiksime kartu!

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, įgyvendindamas naują projektą „Aš galiu!“ Nr. 08.3.1. – ESFA – K – 143 – 01 – 0061, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų, kartu su partneriais Joniškio paramos šeimų centru, Lietuvos Samariečių bendrijos Kelmės skyrius, Lietuvos Samariečių bendrijos Pakruojo skyrius ir Ginkūnų bendruomene, siekia padėti socialinę atskirtį patiriantiems asmenims lengviau integruotis į darbo rinką. 
Ugdomi socialiniai ir darbiniai įgūdžiai, individuali ir grupinė psichologinė terapija, aktuali informacija apie darbo rinką, individualių karjeros planų, gyvenimo aprašymų (CV), motyvacinių laiškų rengimas, tarpininkavimas įsidarbinant, praktika realioje darbo vietoje – visa tai siūlome projekto „Aš galiu!“ dalyviams. 
Paslaugos teikiamos socialinės pašalpos gavėjams, buvusiems vaikų socialinės globos namų auklėtiniams (16-29 m.), nedirbantiems ir nesimokantiems probacijos pareigūnų prižiūrimiems asmenims, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė, bet jos vykdymas atidėtas, asmenims, paleistiems iš laisvės atėmimo vietų.
Dėl daugiau informacijos ir registracijos projekte galite kreiptis telefonu +37067246746.

Renkama nauja savitarpio pagalbos grupė nusižudžiusiųjų artimiesiems Šiauliuose.
Artimojo savižudybė – ypač sukrečianti ir slegiančių emocijų kupina patirtis, paliečianti visą šeimą. Nelikti vienam su savo mintimis, atvirai pasikalbėti ir pasidalinti su kitais savo patirtimi yra vienas iš būdų, galinčių padėti atsakyti sau į kylančius klausimus, būti išklausytam ir suprastam.
Bendradarbiaudami su asociacija „Artimiems“, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras organizuoja savitarpio pagalbos grupę artimojo savižudybę išgyvenusiems asmenims. Grupę veda psichologas. Dalyvavimas NEMOKAMAS, būtina registracija.  Susitikimai vyks kartą per mėnesį – paskutinį mėnesio pirmadienį.
Susitikimo data ir laikas: 2018-08-27 18:00-20:00
Vieta: Tilžės g. 198, Šiauliai (VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro patalpose)
Susitikimai yra visiškai nemokami. Susitikimus veda psichologas.
Registracija el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Dėl platesnės informacijos teirautis mob. tel. +37067701715

Š. m. liepos 12 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro darbuotojos susitiko su Šiaulių darbo rinkos mokymo centro vadybininke Valerija Norutiene ir socialine darbuotoja Jorūne Mylyte-Savickiene.

Prie garuojančios arbatos puodelių draugiškai susėdus, buvo pristatytas ‘‘Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką“ projektas „Aš galiu!“ nr. 08.3.1. – ESFA – K – 143 – 01 – 0061, finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšų, aptartas veiksmų planas ir sudaryta bendradarbiavimo sutartis. Pirmasis susitikimas – sėkmingo bendradarbiavimo pradžia!


Šių metų liepos 4 d.  Všį Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, įgyvendindami projektą  „Aš galiu!", susitiko su Šiaulių teritorinės darbo biržos darbuotojomis.
Vienijami bendro tikslo - socialinę atskirtį patiriančių asmenų (re)integracijos į darbo rinką - partneriai aptarė projekto eigą, uždavinius, planuojamas veiklas ir bendradarbiavimo galimybes. Remdamiesi ankstesne sėkmingo bendradarbiavimo patirtimi, esame įsitikinę, kad bendromis jėgomis pasieksime puikių rezultatų.


Gegužės 9 d. – birželio 4 dienomis VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro socialinė darbuotoja Eglė Milašiūtė ir savanorė Brigita Kuraitė vedė užsiėmimus Šiaulių tardymo izoliatoriuje esantiems sulaikytiesiems.

Užsiėmimas vyko projekto „Atrask save“ rėmuose. Dalyviai turėjo galimybę išbandyti įvairius psichologinius testus, padedančius nustatyti jų asmenybės ir charakterio tipą, atlikti savęs pažinimo užduotis bei kartu su socialinėmis darbuotojomis diskutuoti apie savirealizacijos galimybes išėjus iš laisvės atėmimo vietos. 
Dalyviai teigė, kad užsiėmimai buvo naudingi ir įdomūs. 
Džiugu, kad Šiaulių tardymo izoliatorius noriai bendradarbiavo ir sudarė sąlygas sulaikytiesiems dalyvauti užsiėmimuose. 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro darbuotojai džiaugiasi, kad turėjo galimybę prisidėti prie laisvės atėmimo vietoje esančių asmenų socialinės integracijos proceso. 
 

 


3-iasis projekto DRAGON DREAMING partnerių susitikimas

Birželio 19-22 d. mūsų naujose patalpose (Tilžės g. 198) įvyko 3-iasis projekto „Dragon Dreaming“ partnerių iš Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos susitikimas. 
Pirmąją dieną lektorė iš Ispanijos Julia Ramos Puente vedė mokymus apie „Dragon Dreaming“ metodologiją, jos pritaikymą kasdieninėje organizacijų veikloje. Po intensyvių mokymų ir partnerių diskusijų popiet keliavome į Kryžių kalną.
Antrąją dieną ŽISPB surengė trumpus mokymus partneriams apie darbą su agresyviais vaikais, paaugliais. 
Po pietų partneriai diskutavo apie „Dragon Dreaming“ metodologijos filmą, kuris buvo sukurtas projekto metu.
Paskutiniąją dieną iš ryto padirbėję, po pietų visi atsisveikino iki susitikimo mokymuose Ispanijoje lapkričio mėn.

Šių metų birželio mėnesį pagal tikslinę Šiaulių miesto savivaldybės Nusikaltimų prevencijos programą, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras pasirašė projekto "Smurto artimoje aplinkoje mažinimas ir prevencija Šiaulių mieste" įgyvendinimo ir finansavimo sutartį su Šiaulių miesto savivaldybės administracija. Projekto tikslas - padėti asmenims, panaudojusiems smurtą artimoje aplinkoje, atsikratyti smurtinio elgesio bei kurti ir vystyti pagarbius santykius artimoje aplinkoje. Pagal šį projektą, smurtą artimoje aplinkoje panaudoję asmenys gaus profesionalią individualią ir grupinę psichologo bei socialinio darbuotojo pagalbą, padėsiančią mokytis be smurto spręsti tarpasmeninius konfliktus ir užkirsti kelią smurto artimoje aplinkoje pasikartojimui.

 


Kviečiame prisijungti prie tarptautinės „Transparency International“ Skaidrumo mokyklos 2018 koordinatorių komandos (pratęsiame paraiškų teikimo laiką iki šios savaitės pabaigos)!

Būtume dėkingi, jeigu kaip ir anskčiau, galėtumėte pasidalinti šia žinute savo platformoje/puslapyje.
Tarptautinė Skaidrumo mokykla (www.transparencyschool.org) – tai didžiausia jaunimo antikorupcinė mokykla pasaulyje nuo 2010 m. Vilniuje kasmet suburianti apie 140 jaunų profesionalų iš beveik 110 pasaulio šalių.
Daugiau informacijos: http://www.transparency.lt/savanoriauk/
Paraiškų laukiame iki birželio 10 d. imtinai el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Kilus klausimams, mielai į juos atsakysime.
Ačiū ir gražios dienos!

MOKYMO PROGRAMA SPECIALISTAMS, DIRBANTIEMS SU SMURTAUTOJAIS IR ASMENIMIS, NUKENTĖJUSIAIS NUO SMURTO
Mokymų programa buvo parengta NORDPLUS ADULT projekto „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksinės pagalbos teikimo mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba / nori dirbti su smurtautojais ir jų aukomis“ rėmuose.
Ši programa skirta mokymų organizatoriams, kurie ruošia programas, skirtas rengti specialistus dirbti su smurtautojais ir jų aukomis. Mokymo programą taip pat gali naudotis suaugusiųjų švietėjai (psichologai, socialiniai darbuotojai, konsultantai ir kt.), kurie turi patirties dirbti su asmenimis, panaudojusiais smurtą artimoje aplinkoje arba nukentėjusiais nuo jo.
Šioje mokymo programoje projekto partneriai pasirinko pristatyti mokymo planus, medžiagą, kurie gali būti naudingi rengti suaugusiųjų švietėjus dirbti su:
asmenimis, kurie smurtavo šeimoje, artimuose santykiuose;
moterimis, vyrais, kurie patyrė smurtą artimoje aplinkoje;
vaikais, kurie patyrė ar matė smurtą šeimoje.
 

NORDPLUS ADULT programos projekto finišas!

Projektas „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksinės pagalbos teikimo mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba / nori dirbti su smurtautojais ir jų aukomis“ baigiasi. Du metus bendradarbiavome su partneriais iš Švedijos, Norvegijos ir Islandijos.
Per tuos du metus nemažai nuveikėme – surinkome gerosios patirties pavyzdžius apie darbą su smurtautojais ir jų aukomis, parengėme mokymų programą, skirtą mokymų organizatoriams rengti suaugusiųjų švietėjus dirbti su pagrindinėmis smurto artimoje aplinkoje šalimis – smurtautoju ir jo aukomis (moterimis ir vaikais). Visus išteklius galite rasti čia: http://domesticviolence.zispb.lt/products/ .
Taip pat kiekvienoje iš partnerių šalių organizavome mokymus suaugusiųjų švietėjams – psichologams, socialiniams darbuotojams, kitiems specialistams, dirbantiems su smurtautojais, moterų krizių centruose ar teikiantiems pagalbą vaikams.
Mūsų organizacijos specialistai turėjo galimybę dalyvauti mokymuose Islandijoje, Švedijoje. Lietuvoje su užsienio partneriais taip pat dalinomės savo darbo su smurtautojais patirtimi.
Gegužės mėn. 14-15 d. vyko paskutinis projekto susitikimas Norvegijoje, Steicherio mieste. Aptarėme projekto rezultatus, įsivertinome darbą ir atsisveikinome iki kitų projektų.

Balandžio 17-18 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras organizavo mokymus socialinio darbo specialistams „TimeSlips“ ir kiti inovatyvūs socialinio darbo su senyvo amžiaus, dementiškais asmenimis metodai”. 
Teorinių užsiėmimų metu dalyviams buvo pristatomi pagrindiniai socialinio darbo su senyvo amžiaus, dementiškais asmenimis principai. Pristatyti inovatyvūs užsienyje taikomi darbo metodai. 
Praktinių užsiėmimų metu dalyviai išbandė naujus metodus, atliko įvairias užduotis, padedančias įžvelgti teigiamas senėjimo pasekmes, ugdyti emocijų pažinimą, empatiją.  
Mokymų dalyviai taip pat turėjo išskirtinę galimybę sudalyvauti Ebru meno – tapybos ant vandens - užsiėmime. 
Dalyviai spinduliavo teigiamomis emocijomis, teigė, jog gavo daug informacijos, naujų idėjų, sužinojo inovatyvių metodų, kuriuos galės naudoti savo darbe, taip pat išbandė naują Ebru techniką. 
Lektorė – Asta Jaseliūnienė

Trečiasis projekto EMOTION susitikimas Torshaune 
Torshaunas – Farerų sostinė. O kur tie Farerai? Ne, ne prie Kanarų ar Maljorkos. Tai 18 salų grupė tarp Škotijos ir Islandijos. 
Būtent čia įvyko trečiasis projekto EMOTION – „Efektyvaus emocijų valdymo įrankiai Baltijos ir Šiaurės šalių suaugusiųjų švietėjams, mokymų vadovams“ susitikimas.
Torshaune mus priėmė organizacija „Dugni“, kuri siekia stiprinti pažeidžiamų visuomenės grupių darbinius įgūdžius, padeda iškritusiems iš švietimo sistemos baigti 9 klases, kurios atveria platesnes galimybes toliau mokytis ir įsidarbinti.
Projekto partnerių susitikimas vyko balandžio 10-11 d. skirtinguose „Dugni“ padaliniuose, tad turėjome galimybę plačiai susipažinti su organizacijos veikla.
Susitikimo metu vėlgi daugiausia dėmesio skyrėme praktinių įrankių rinkinio apie emocijų valdymą, skirto suaugusiųjų švietėjams, kūrimui. Pagrindinės įrankių rinkinio temos: kas yra emocijos, jų valdymas, slopinimas, pykčio valdymas ir nu(si)raminimo technikos, neigiamos emocijos darbe ir pagalbos sau būdai.
Partneriai džiaugėsi produktyviu darbu, o laisvu metu – puikiais salų vaizdais.
Kitas susitikimas planuojamas rugpjūčio 22-23 d. Reikjavike (Islandija), kur užbaigsime visas rinkinio dalis ir pradėsime jungti jas į bendrą rinkinį.

 

Jau daugiau nei 400 jaunuolių dalyvavo projekte „Atrask save“!
Šiaulių miesto JGI vietos koordinatoriai kartu su siauros srities specialistais įgyvendina projektą „Atrask save“ ir teikia paslaugas jaunuoliams nuo 15 iki 29 metų, kurie niekur nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje. Projekte, kurį vykdo VšĮ Žmogiškujų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras ir Šiaulių jaunimo centras, sudalyvavo jau daugiau nei 400 Šiaulių miesto jaunuolių. 
Specialistai, įgyvendindami projekto tikslą, siekia sumažinti jaunų bedarbių, nesimokančių, neaktyvių jaunuolių (NEET) skaičių, užtikrinant paslaugų, skirtų šiems jaunuoliams, prieinamumą, lankstumą, patrauklumą, taip pat motyvuoti jaunuolius naudotis siūlomomis paslaugomis, bei pasiūlyti realią pagalbą įgyjant asmeninių ir socialinių įgūdžių, pasirenkant profesiją, grįžtant į darbo rinką ar švietimo sistemą. Visos paslaugos, kurios teikiamos jaunuoliams, yra parinktos pagal kiekvieno jauno žmogaus poreikius ir galimybes. Specialistai taiko įvairias darbo su jaunimo formas ir metodus. Daug dėmesio skiriama individualiam darbui su kiekvienu jaunuoliu, atėjusiu į projektą.
Projektui skaičiuojant trečius metus įsitikinome, kad turime stiprų tinklą įstaigų, kurios noriai bendradarbiauja ir padeda įgyvendinti projekto tikslus ir teikti visapusišką pagalbą Šiaulių m. jaunuoliams. 
Tad norime pasidžiaugti ir padėkoti visiems, kurie prisideda prie projekto viešinimo ir jaunimo socialinės įtraukties didinimo Šiaulių mieste.

 

Kovo 26 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro direktorė Asta Jaseliūnienė, projekto koordinatorė Raimonda Monstvilaitė ir socialinė darbuotoja Eglė Milašiūtė susitiko su Šiaulių teritorinės darbo biržos Klientų aptarnavimo departamento Šiaulių  skyriaus karjeros konsultantėmis – Daiva Leonavičiene ir Daiva Savickiene. 
Susitikimo metu aptarėme abiejų įstaigų tikslus, veiklos kryptis su tikslinėmis klientų grupėmis. Diskutavome apie bendradarbiavimo galimybes ir efektyviausius socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įtraukimo į darbo rinką būdus.

 


VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendindamas projektą „Atrask save“, kurio tikslas  – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 15–29 m. amžiaus jaunimo skaičių per ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, - kovo 13d. susitiko su Šiaulių Vyskupijos Carito darbuotojomis. Susitikimo metu aptarėme jaunuolių, kuriems būtina pagalba įsidarbinti ar įsitraukti į mokymosi ar savanorystės veiklas poreikį bei galimybes bendradarbiauti, užtikrinant visapusiškas paslaugas. 
Džiaugiamės Šiaulių Vyskupijos Carito noru prisidėti prie projekto tikslo – įtraukti neaktyvius jaunuolius į VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro organizuojamas veiklas, didinančias jaunimo socialinę įtrauktį.

 


 

Kovo 13-14 d. d. Josvainiuose (Kėdainių r.) vyko mokymai socialiniams darbuotojams „Kūno kalba – ką iš tiesų sako klientas?“. Mokymuose dalyvės susipažino su  kūno kalbos bendravimo samprata, komunikacijos funkcijomis, bendravimo elementais, pranešimų analize. Taip pat atliko įvairias  praktines užduotis: porose kūrė istorijas, kurias reikėjo perteikti naudojant tik kūno kalbą, vaidino situacijas, gamino veidų su įvairiomis emocijomis koliažus. Pasak mokymų dalyvių, tai puikūs mokymai, kurių metu gavo daug informacijos, žinių, kaip skirtingose situacijose suprasti žmogaus kūno kalbą. 
Lektorė – psichologė Jurgina Simonavičienė
 

2-asis projekto „Dragon Dreaming“ partnerių susitikimas Lenkijoje
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras kartu su partneriais iš Lenkijos (Active Women‘s Association) ir Ispanijos (Permacultura Cantabria) įgyvendina projektą „Svajojame, kuriame, vaidiname ir švenčiame Erasmus+ projektus” (DRAGON DREAMING) (Proj. Nr. 2017-2-PL01-KA205-039157).
Kovo 2-4 d.d. vyko antrasis projekto partnerių susitikimas Sosnovece (Lenkija) ir mokymai apie Dragon Dreaming metodologiją ir jos taikymą tiek projektų kūrimo srityje, tiek gyvenime. 
Pirmąją susitikimo dieną partneriai pristatė pranešimus apie darbą su jaunimu – kaip jie įtraukiami į įvairias veiklas (savanorystės, projektų įgyvendinimo, praktikos, metodinės medžiagos rengimo ir pan.)
Antrąją ir trečiąją susitikimo dienas instruktorė iš Ispanijos Julia Ramos vedė mokymus apie Dragon Dreaming metodologiją (plačiau apie metodologiją galite pasiskaityti čia: http://www.dragondreaming.org/wp-content/uploads/DragonDreaming_eBook_english_V02.09.pdf ).  
Kitas vizitas birželio pabaigoje planuojamas Lietuvoje.

 


2018 m. vasario 26 d. – kovo 1 dienomis VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras organizavo antrąjį Erasmus+ K2 projekto “Sąmoningas gamtinių išteklių naudojimas” (CONATURE) partnerių susitikimą. Susitikime dalyvavo projekto partneriai iš Čekijos, Austrijos, Vengrijos, Italijos ir Didžiosios Britanijos. Aptartas metodologijos rengimo progresas, mokymų Austrijoje programa bei sukurtų internetinių platformų naudojimosi galimybės. Susidėliojome tolimesnius projektinius darbus bei veiklų planus. Projekto aprašymą rasite čia: http://zispb.lt/projektai/vykdomi/conature.


Darbinių įgūdžių ugdymas Tardymo izoliatoriuje
Šiandien, vasario 6 d., susitikome su Šiaulių tardymo izoliatoriaus atstovais oficialiai pristatyti projektą INforEX, mokymų metodologiją ir aptarti galimybes praktiškai ją išbandyti Tardymo izoliatoriaus Ūkio skyriuje. Metodologija yra skirta padėti žemos kvalifikacijos asmenims (pirmiausia orientuojantis į buvusius įstatymo pažeidėjus) įgyti socialinių ir darbinių įgūdžių darbo vietoje.
Susitikime dalyvavo Tardymo izoliatoriaus direktorius Saulius Rajunčius, Direktoriaus pavaduotojas Darius Gaidamavičius, Socialinės reabilitacijos sk. viršininkas Raimondas Klimantavičius, Apsaugos ir priežiūros sk. viršininkas Almantas Pranckūnas, Ūkio sk. vyr. specialistė Monika Klimišauskienė, Socialinės reabilitacijos specialistė Irma Bukantienė ir mūsų organizacijos atstovės direktorė Asta Jaseliūnienė ir projektų vadovė Gintarė Černikienė.
Trumpai pristatėme projektą ir pagrindinius mokymų principus, naudą žemos kvalifikacijos asmenims. Džiaugiamės, kad direktorius maloniai sutiko įsileisti mus pristatyti metodiką sulaikytiesiems. Tikimės, kad po metodikos ir mokymų naudos dalyviams pristatymo, atsiras norinčių gauti įgytų darbinių kompetencijų pažymėjimą, kuris ateityje, atlikus bausmę, bus priedas prie gyvenimo aprašo. Tikimės, kad šis pažymėjimas (o svarbiausia – įgyta darbinė patirtis) prisidės prie jų galimybių įsidarbinti padidinimo.
 

Susitikimas su Darbo biržos atstovais: siekiame tų pačių tikslų
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, įgyvendindamas projektą INforEX, kurio tikslas – padidinti žemos kvalifikacijos asmenų galimybes įsitraukti į darbo rinką, vasario 5 d. susitiko su Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriaus vedėja Irena Vaikutiene ir vyr. specialistėmis aptarti galimybes išbandyti projekto metu sukurtą metodologiją praktikoje. Metodologija yra skirta padėti žemos kvalifikacijos asmenims įgyti socialinių ir darbinių įgūdžių darbo vietoje.
Džiaugiamės Darbo biržos geranoriškumu prisidėti prie bandomųjų mokymų su tiksline grupe įgyvendinimo. Dalyvausime darbo mugėse, kur darbdaviai atsirenka potencialius darbuotojus. Tai puiki galimybė mums pasiekti asmenį ir pasiūlyti jam gauti įgytų darbinių įgūdžių pažymėjimą, kuris bus puikus priedas prie gyvenimo aprašo, jei ateityje vėl tektų ieškotis kito darbo.
 

2017 m. spalio 24-27 dienomis projekto koordinatoriai iš NGO infinity-progress organizavo pirmąjį projekto partnerių susitikimą Čekijoje, kuriame dalyvavome ir mes, partneriai iš Lietuvos, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro. Susipažinome su projekto partneriais, aptarėme projekto idėją bei numatytas veiklas, planuojamos mokymų programos bei metodologijos rėmus, susidėliojome susitikimų partnerių šalyse planus, net dviem metams į priekį, ir grįžome pilni naujų idėjų ir motyvacijos toliau sėkmingai plėtoti ir įgyvendinti projekto veiklas. Š. m. vasario 26 d. – kovo 1 d. lauksime atvykstant savo partnerių Šiauliuose.
 

Praėjo didžiosios metų šventės. Su draugais ir kolegomis vis dar dalinamės švenčių įspūdžiais ir šiltais prisiminimais. Tačiau, tikriausiai net nesusimąstome, kad kai kuriems, šios šventės nebuvo tokios linksmos, o skausmu pasidalinti nėra su kuo...
Smurtą artimoje aplinkoje patiria kas trečia Lietuvos moteris, o tikrieji smurto mąstai nėra žinomi, nors yra būdingi daugeliui šeimų. Smurtas prieš moterį, kaip ir prieš bet kurį kitą asmenį, yra socialinė problema, ne vien šeimos ar tik smurtą patiriančios moters reikalas. Tai galioja visai mūsų visuomenei, deja, visuomenės nuostatos keičiasi labai lėtai, todėl dažniausiai smerkiami ne smurtautojai, o aukos. 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendino tarptautinę socialinę akciją „16 dienų prieš smurtą“ ir organizavo dvi "FLASHMOB" akcijas.
Kviečiame visus pažiūrėti trumpą filmuką apie šias akcijas ir pasidalinti ne tik džiaugsmingais dalykais, bet ir rimtomis socialinėmis problemos. 
Atsakingi esame visi.
 
Patyrusiems smurtą artimoje aplinkoje, VšĮ Žmogiškųjų išteklių biuro psichologai teikia nemokamą, anonimišką, psichologinę pagalbą internetu:

 


AKCIJA „16 DIENŲ BE SMURTO“


Ką mokiniai žino apie smurtą? Ar smurtas mokykloje yra rimta problema? Kiekviena mokykla atsakytų skirtingai. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendindamas tarptautinę socialinę akciją „16 dienų prieš smurtą“ aplankė net septynias Šiaulių miesto mokyklas: Zoknių, Medelyno ir Ragainės progimnazijas ir Simono Daukanto, Romuvos, Stasio Šalkauskio ir Lieporių gimnazijas.

Vedėme užsiėmimus smurto tema, beveik 150-čiai 7-12 klasių mokinių. Mokymų metu pastebėjome, kad mokiniai smurtą įsivaizdavo tik kaip fizinės jėgos panaudojimą prieš asmenį, todėl mūsų tikslas buvo supažindinti jaunimą, su smurto formomis, apraiškomis ir pasekmėmis bei suteikti informaciją, kur reikia kreiptis patyrūs ar pastebėjus smurtą. 

Šie užsiėmimai parodė, kad itin svarbu supažindinti visuomenę su visomis smurto formomis ir „įskiepyti“ požiūrį, kad bet koks savo valios primetimas kitam asmeniui yra smurto aktas.

 


 

 

 

AKCIJA "16 DIENŲ BE SMURTO"
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendino tarptautinę socialinę akciją „16 dienų prieš smurtą“.  
Smurtas – jautri tema, visuomenė nėra linkusi kalbėti apie šią problemą, nes nevisada ji yra patogi ar girdima. Provokuodami nusistovėjusias normas ir norėdami parodyti, kaip svarbu netylėti susidūrus su smurtu, ėmėmės iniciayvos organizuoti „Flashmob“ akcijas. Akcijose dalyvavo 10 savanorių merginų, kurios buvo išdažydos mėlynėmis ir žaizdomis – lyg ką tik patyrusios smurtą.
Pirmoji akcija vyko lapkričio 30 dieną Šiaulių miesto centre. Praeivių reakcijos į savanores parodė, kad visuomenė nėra linkusi reaguoti į aiškiai matomas problemas. Pastebėjome, kad praeiviai pamatę sumuštą moterį, nusukdavo  akis, apsimesdavo, kad jų nemato, ignoruodavo net tada kai buvo tiesiogiai prašoma pagalbos. Savanorės miesto centre vaikščiojo net dvi valandas, per kurias iš šimtų praeivių, mačiusių merginas, sulaukė, tik vieno užsieniečio praeivio dėmėsio, kuris pamatęs tokią moters išvaizdą iškart pasiūlė iškviesti pagalbą. Antroji akcija vyko gruodžio 7 dieną PC „Tilžė“. Ši akcija taip pat atskleidė tendenciją – ignoruoti ir nesikišti pamačius sumuštą moterį. Akcijos metu išryškėjo praeivių nepasitenkinimas tokią moterų „išvaizda“, kadangi didžiosioms metų šventėms pasipuošusiame prekybos centre, sumušta moteris gadino pakilią nuotaiką, kai kuriems sukėlė neigiamas emocijas, pasipiktinimą.
Šios akcijos atskleidė, kad smurtas – akivaizdi problema mūsų visuomenėje. Itin svarbu, kad smurto problemą pastebėtų ne tik specialistai, bet ir visa visuomenė, kuri pamačiusi kenčiantį žmogų nenusisuktų. Mes, akcijos organizatoriai ir akcijos dalyviai džiaugiamės, kad numatytą tikslą pasiekėme ir tikrai atkreipėme visuomenės dėmesį. 

 
DRAGON DREAMING – KAS TAI?
Lapkričio 15-17 d. vyko pirmasis Erasmus+ projekto „Svajojame, kuriame, vaidiname ir švenčiame Erasmus+ projektus” (DRAGON DREAMING) susitikimas Santander mieste Ispanijoje. Susitiko Active Women Association (Lenkija, projekto koordinatoriai), Permacultura Cantabria (Ispanija) ir VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro (Lietuva) atstovai oficialiai pradėti projektą. 
Tiek mums, tiek partneriams iš Lenkijos kilo tas pats klausimas – kas yra „dragon dreaming“? Pasirodo, tai metodas, kuris gana plačiai naudojamas Ispanijoje ir kitur pasaulyje kurti įvairius projektus. Metodas leidžia iš įvairių pusių pažvelgti į iškeltą klausimą, problemą  ar svajonę ir išsamiai jį  / ją apibūdinti, suplanuoti žingsnius ir ją įgyvendinti.
Dviejų dienų susitikime partneriai atnaujino veiklų planą, susitarė dėl darbų pasiskirstymo ir jų įgyvendinimo terminų.
Projekto partneriai mokysis vieni iš kitų, dalinsis gerąja darbo su jaunimu patirtimi ir metodais. Džiaugiamės, kad net 6 mūsų organizacijos darbuotojai turės galimybę vykti į 10 d. mokymus Ispanijoje 2018 m. lapkričio mėn. ir susipažinti su nauja, Lietuvoje dar mažai žinoma, DRAGON DREAMING metodologija.
Kitas projekto susitikimas numatytas 2018 m. vasario mėn. Lenkijoje, o birželio mėn. svečių lauksime Šiauliuose.

Projektas EMOTION – daug žadanti partnerystė
NORDPLUS ADULT programos projektas EMOTION įsibėgėja. Puikiai pradėję rugpjūtį Šiauliuose, šį kartą lapkričio 2-3 d. d. partneriai susitiko pas mūsų kaimynus latvius Daugpilyje. Projekte susibūrusi stipri komanda jau parengė pirmąją įrankių rinkinio apie emocijų valdymą dalį. 
Partneriams iš Danijos, Islandijos, Farerų salų, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos kuriamas įrankių rinkinys yra labai aktualus. Partnerių mokymų centruose, suaugusiųjų mokyklose dirbantys mokymų vadovai, mokytojai dažnai susiduria su situacijomis, kai besimokantieji yra agresyvūs, per daug jautrūs, jaučia nuolatinę įtampą atlikdami paskirtas užduotis, yra pasyvūs ir pan. Nusprendėme surinkti įvairius sudėtingus atvejus, o komandoje dirbantys psichologai pasiūlys įrankių ir būdų padėti nusiraminti tiek besimokančiajam, tiek suaugusiųjų švietėjui. 
Susitikimo Latvijoje metu partneriai toliau diskutavo apie kitas rinkinio dalis, siūlė atvejus, kuriuos būtų galima įtraukti ir analizuoti bei kas geriausiai padėtų spręsti emociškai sudėtingas situacijas mokymosi aplinkoje.
Iki kito susitikimo Farerų salose balandžio mėn. tikimės pabaigti antrąją rinkinio dalį. Laukia daug darbo, bet nekantraujame ir laukiame to momento, kai turėsime rezultatą savo rankose!
Jei jums ši informacija įdomi ir norite prisidėti prie rinkinio kūrimo, atsakykite į klausimyną apie sudėtingas, konfliktines situacijas suaugusiųjų mokymosi procese. Klausimyną anglų kalba rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą (pildyti galima lietuvių kalba):
 

Besibaigiant 2017 metams Jaunimo garantijų iniaciatyvos projektas „Atrask save“ įgauna vis didesnį pagreitį.
Šiaulių miesto koordinatoriai kartu su siauros srities specialistais užtikrina platų, jaunuoliams teikiamų paslaugų spektrą bei garantuoja jų kokybę ir efektyvumą. Taip pat darbuotojai siekia kuo efektyviau įgyvendinti projekto tikslą – sumažinti jaunuolių nuo 15 iki 29 metų, kurie niekur nedirba, nesimoko ir nėra registruoti darbo biržoje – skaičių. Specialistai stengdamiesi padėti kiekvienam jaunuoliui geriau pažinti save, įvardinti savo poreikius, tikslus bei juos įgyvendinti ir žinoma siekti, kad juonuolis tikslingai pasirinktų mokymosi, darbo arba savanorystės vietą, teikia socialines, psichologines ir motyvavimo paslaugas neaktyviam jaunimui. Specialistų komanda atsižvelgia į individualius kiekvieno jaunuolio poreikius, dirba taikydami įvairius darbo metodus, kurių pagalbą jaunuoliai pradeda labiau savimi pasitikėti, tampa atsakingesni ir savarankiškesni, pažįsta savo stipriąsias bei silpnasias puses. 
 

Smurto prevencija Šiauliuose
Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendindamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  finansuojamą projektą – „Bausti negalima pasigailėti – kurioje vietoje kablelis“ š. m. 2017 m. spalio 23 d.  organizavo apskrito stalo diskusiją.  Diskusijos tikslas – sukurti stiprų Šiaulių mieste teikiamos pagalbos pagalbos tinklą, kad visi, kurie kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje žinotų, kur gali kreiptis ir kokios pagalbos gali sulaukti.
Džiaugiamės, kad diskusijoje dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro, Šiaulių sanatorinės mokyklos, Šiaulių apygardos probacijos tarnybos, Šiaulių apskrtities policijos ir Šiaulių bendruomenės policijos atstovai, VšĮ Socialinių inovacijų centro Bendruomeninių šeimos namų, VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI atstovai. Tai rodo, jog problema apie kurią kalbėjome, rūpi daugeliui ir tai nėra vienadienis rūpestis. Spręsti smurto problemą nėra lengva, todėl būtinas glaudus įstaigų bendradarbiavimas.  Diskusijos metu, kartu su specialistais aptarėme kylančius iššūkius bei dalinomės gerąja  patirtimi dirbant su nukentėjusiais nuo smurto asmenimis. 
 
 

 


Mokėmės iš kolegų Ispanijoje
Šiuo metu įgyvendiname 5 tarptautinius Erasmus+, NORDPLUS programos projektus. Visuomet džiaugiamės, kai galime pasimokyti iš labiau patyrusių kolegų arba pasidalinti savo patirtimi.
Spalio 9 – 13 d. trys biuro darbuotojai dalyvavo organizacijos GINSO (Ispanija) rengtuose mokymuose. Šis mokymosi renginys – projekto INforEX (www.infoexproject.eu) dalis. Projekte siekiama didinti žemos kvalifikacijos asmenų įsidarbinamumą padedant darbo vietoje įgyti socialinių ir darbinių įgūdžių. Projekte taip pat dalyvauja partneriai iš Jungtinės Karalystės, Kipro, Lenkijos, Italijos.
Pas kolegas mokėmės apie darbą su žemos kvalifikacijos buvusiais įstatymų pažeidėjais – kaip įvertinti jų poreikius ir įgytas kompetencijas, apie psichologinius ir socialinius darbo aspektus, kokie sunkumai gali iškilti darbdaviams dirbant su šiais asmenimis ir kaip mes galėtume jiems padėti. Detalią mokymų programą galima rasti čia: http://inforexproject.eu/en/english-outputs/english-learning-event/ 
Kitas žingsnis – suorganizuoti mokymus 12 darbdavių, kurie mokymuose darbo vietoje suteiks galimybę 24 žemos kvalifikacijos asmenų įgyti darbo rinkai reikalingų įgūdžių. 
Jei norite gauti daugiau informacijos, susisiekite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel. 867688421
 

Įrankiai socialiniams darbuotojams padėti smurtautojams ir jų aukoms

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras jau antrus metus įgyvendina NORDPLUS ADULT programos projektą „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, dirbantiems su smurtautojais ir jų aukomis“.

Partneriai iš Švedijos, Norvegijos, Islandijos ir Lietuvos laikosi idėjos, kad siekiant prisidėti prie smurto šeimoje mažinimo, reikia padėti, teikti pagalbą tiek asmenims, patyrusiems šeiminį smurtą, tiek smurtautojams. O specialistams, dirbantiems su šiomis grupėmis, reikia tinkamų įrankių.

Pirmaisiais projekto įgyvendinimo metais surinkome gerosios patirties pavyzdžius, įrankius, naudojamus Skandinavijos ir Baltijos šalyse. Jei susisieksite su mumis, mielai jais pasidalinsime.

Praeitą savaitę (rugsėjo 13 – 15 d.) biuro darbuotojos svečiavosi pas kolegas iš Islandijos. Susirinkę partneriai diskutavo apie kitą projekto žingsnį – mokymų programos rengimą. Biuras planuoja parengti kvalifikacijos tobulinimo programą socialiniams darbuotojams, kurie dažnai būna pirmieji, pastebintys problemas šeimoje, tačiau dažnai neturi pakankamai žinių suteikti reikiamą pagalbą ar nukreipti į atitinkamas organizacijas.

Programa bus parengta 2018 m. pavasarį, tuomet ir pakviesime specialistus į pirmuosius mokymus.

 
 

VALDYKIME EMOCIJAS!
Ar kada susimąstėte, kiek problemų kyla dėl nesugebėjimo tinkamai išreikšti emocijų? Nuo pat vaikystės esame mokomi slopinti emocijas: per garsiai nekalbėti, nesijuokti, neverkti – nes juk negražu. O neišreikštos emocijos turi įtakos mūsų gyvenimo kokybei, santykiams, elgesiui: pirmaujame Europoje pagal savižudybių skaičių, kas trečia moteris Lietuvoje patiria smurtą šeimoje, vaikai mokykloje patiria patyčias (esame antri Europoje), o dar depresija, alkoholizmas... Emocijų valdymas nereiškia jų slopinimo, nes anksčiau ar vėliau jos vis tiek prasiverš ir dažniausiai pačiu netinkamiausiu būdu... Kaip galime prisidėti prie šių problemų sprendimo? 
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių ir plėtros biuras kartu su kolegomis iš Islandijos, Danijos, Latvijos ir Farerų salų nusprendė parengti įrankių rinkinį specialistams, dirbantiems su suaugusiaisiais, turinčiais įvairiausių problemų: negebančių valdyti pykčio ar užsisklendusių savyje, slopinančių emocijas ir pan. 
 
Rugpjūčio 23 – 24 d. Šiauliuose susirinkę kolegos diskutavo, kad jų organizacijoje dirbantiems specialistams reikia žinių, kaip elgtis tokiose situacijose, kai užsiėmimų, mokymų, pamokų metu dalyvis tampa agresyvus ar pradeda verkti. Specialistai dirbdami patiria stresą ir nori žinoti būdų padėti sau. 
 
Pagrindinės įrankių rinkinio temos:
Kas yra emocijos, jų valdymas, slopinimas;
Pykčio valdymas ir nu(si)raminimo technikos;
Neigiamos emocijos darbe ir pagalbos sau būdai.
Įrankių rinkinys bus baigtas 2018 m. spalį, išbandytas penkiose šalyse ir pristatytas 2019 m. balandžio mėn. konferencijoje Danijoje.
 
Įrankių rinkinio rengimą finansuoja NORDPLUS ADULT programa.
 
 

 

Jei esi jaunuolis/ė nuo 15 iki 29 metų, baigei progimnaziją, gimnaziją, profesinę mokyklą, studijas (o gal metei mokslus) ir planuoji registruotis į Darbo Biržą. Pradžioje užsuk pas mus, nes mes kartu su Darbo Birža įgyvendiname projektą "Atrask save", kurio metu ieškome darbo, kartu kuriame tavo norų bei galimybių žemėlapį, gvildename savanorystės idėjas ir dar užsiimame įvairiausiomis įdomiomis veiklomis. Būdamas pas mus - būsi apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu iki 4 mėnesių. Na, o jei būsimas darbdavys planuoja kreiptis į Darbo Biržą dėl dotacijos jaunimo darbo vietai  - mes galėsime padėti, nes ši darbo vieta numatyta tiems jaunuoliams, kurie praėję projekto "Atrask save" programą.

 
SUSISIEK:
VŠĮ ŽMOGIŠKŲJŲ IŠTEKLIŲ STEBĖSENOS IR PLĖTROS BIURAS (EŽERO G. 8, (priešais "Sodrą") ŠIAULIAI) 863323731. JAUNIMO KOORDINATORĖ RAIMONDA.
 

Š. m. gegužės 25-27 dienomis VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro darbuotojai dalyvavo paskutiniajame projekto Museums Art & Alzheimer’s susitikime Florencijoje (Italija). 
Baigiamojoje projekto konferencijoje dalyvavo daugiau nei šimtas dalyvių. Dalyvavo ne tik projekto partneriai, bet ir svečiai iš JK, Australijos. Pranešėjai dalinosi savo darbine patirtimi su asmenimis, turinčiais demensiją ir / ar sergančiais Alzheimeriu. 
Po oficialiosios konferencijos dalies vyko darbas grupėse, kuris buvo perkeltas į Marino Marini Muziejų. 

 

 


Kelionė tikslo link. 
NORDPLUS projekto partnerių susitikimas Švedijoje
Projektas „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksinės pagalbos teikimo mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba / nori dirbti su smurtautojais ir jų aukomis“ beveik įpusėjo. Šį kartą partneriai iš Norvegijos, Lietuvos ir Islandijos rinkosi Šovdės mieste Švedijoje. Mus priėmė BIIA organizacija.
Susitikimas vyko tris dienas. Pirmąsias dvi dienas dalyvavome mokymuose apie darbą su vaikais, patyrusiais, mačiusiais smurtą šeimoje, o paskutiniąją dieną aptarėme administracinius projekto klausimus.
Kovo 28 d. dalyvavome Ragnhild Åkerstedt mokymuose apie darbą su vaikais, kaip juos prakalbinti ir padėti įveikti traumavusias patirtis. Ji pristatė du savo darbo metodus – žaidimų terapiją ir laiptų metodą. Laiptų metodo efektyvumas regimas tik per ilgesnį laiko tarpą.
Kovo 29 d. dalyvavome mokymuose apie darbą su imigrantų vaikais, kurie atvyksta iš karo blaškomų regionų. Šeimos atvyksta į modernias bendruomenes su savo papročiais, tradicijomis, kurios, šių laikų visuomenėje yra laikomos smurtu prieš vaikus. 
Paskutiniąją susitikimo dieną aptarėme administracinius projekto klausimus, vadovą specialistams, dirbantiems su šeiminį smurtą patyrusiais asmenimis. Naudingų įrankių leidinį planuojame baigti birželį ir pasidalinti su visais mūsų organizacijos ir projekto svetainėje. (www.domesticviolence.zispb.lt). 
 

Mokymai Linkuvos socialinės globos namuose
Kiekvieną dieną mes susiduriame su agresijos ar smurto apraiškomis ir kuo toliau, tuo sunkiau mums jų sekasi išvengti. Norėdami pasidalinti savo darbine patirtimi, kaip dirbti su agresyviais klientais, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras organizavo š. m.  kovo 29-30 d. Linkuvos socialinės globos namuose mokymus, tema „Darbas su agresyviais klientais“, skirtus socialinį darbą dirbantiems specialistams. Mokymų metu lektorė akcentavo, kad norint geriau pažinti pasyvios agresijos ar apskritai agresijos formas ir jas išmokti valdyti - labai svarbu pažinti save, savo emocines reakcijas į agresyvų elgesį. Dalyviai praktinių užduočių metų visa tai galėjo patys išbandyti praktiškai. Vyko diskusijos ir realių agresyvių situacijų analizės, mokytasi kurti antiagresyvią aplinką. 
 

Jaunuoli, „Atrask save“! 
Naujaisiais 2017 metais Jaunimo garantijų iniciatyvos projekte „Atrask save“ Šiaulių mieste dalyvauja jau virš 150 jaunuolių. VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras 2017 metais užsibrėžė tikslą intensyviai skleisti žinią apie galimybę jaunuoliams nuo 15 iki 29 metų, kurie nedirba, nesimoko ir nestovi darbo biržoje, dalyvauti „Atrask save“ projekte. Projekto sklaida vyksta ir socialinių partnerių pagalba. Atnaujintas bendradarbiavimas su Šiaulių apygardos probacijos tarnyba, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centru, Šiaulių SODRA bei SOS vaikų kaimai organizacija.
2017 metų kovo 15 dieną VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras surengė tarptautinio projekto baigiamąją konferenciją apie naujus darbo su jaunimu metodus. Konferencijos metu buvo paruoštas projekto "Atrask save" pristatymas, kurio pagalba buvo viešinamas projektas įvairių į konferenciją susirinkusių organizacijų atstovams.
Vietos JGI koordinatorės Šiaulių mieste, Raimonda Monstvilaitė (+370 633 23731) ir Giedrė Paliulienė (+370 633 29847) laukia naujų projekto dalyvių, kuriems galėtų padėti savirealizacijos procese.
 
 

 

2017 m. kovo 21 d. Šiaulių  universiteto bibliotekoje VšĮ ,,Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro“ specialistė dalyvavo atvirame viešų paskaitų cikle „ATEIK. IŠGIRSK. TOBULĖK“, kuriame skaitė viešą paskaitą tema ,,Smurtas artimoje aplinkoje”. Paskaitos metu susirinkusieji buvo supažindinti su smurto sąvoka plačiąja prasme. Aptartas smurto ciklas, akcentuota, kokios gali būti smurto formos, jų atpažinimo būdai. Bandyta išanalizuoti, kokie klostosi santykiai šeimoje, jei yra pasirenkama ,,valdžios ir kontrolės“ bendravimo forma ar ,,lygybės ir partnerystės“. Paskaitos pabaigoje dalyviai galėjo praktiškai atlikti užduotį ,,Mano gyvenimas be smurto“.  

 

KONFERENCIJA, PRITRAUKUSI DALYVIŲ IŠ VISOS EUROPOS
 
2017 m. kovo 15 d. Šiauliuose vyko mūsų organizuojama projekto "DSH Positive Choices" konferencija. Susirinko daugiau nei 150 svečių ne tik iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir Europos - turėjome svečių iš Kroatijos, Moldovos, Austrijos, Lenkijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Turkijos, Rumunijos, Graikijos ir kt.
 
Džiaugiamės, kad konferencija sulaukė didžiulio susidomėjimo. Dalyviams ypač patiko projekto partnerių surengti praktiniai užsiėmimai. Kai kuriuos iš jų galite rasti projekto facebook paskyroje: https://www.facebook.com/DSHPositiveChoices/
 
Tarptautinės praktinės projekto „DSH Positive Choices“ konferencijos pranešimai:
 
REPORTAŽAS APIE KONFERENCIJĄ:
 
 
GEROSIOS PATIRTIES METODŲ RINKINYS (lietuvių kalba):
Lauksime jūsų kituose mūsų renginiuose!

 
Vasario 16-18 d. Asta Jaseliūnienė ir Gintarė Černikienė viešėjo Kilkenny (Airija). Čia vyko jau ketvirtasis projekto MA&A (Museum Arts & Alzheimer's) partnerių susitikimas.
Mus priėmė Butler galerija, įsikūrusi viduramžių Kilkenny pilyje, kuri garsina šį miestelį.
Projekto partneriai tris dienas intensyviai dirbo, kad susitartų dėl dviejų pagrindinių projekto rezultatų:
- Mokymų kurso internetinėje platformoje apie muziejų programų kūrimą žmonėms, sergantiems demencija;
- Vadovo, skirto šeimoms, specialistams ir edukatoriams, dirbantiems muziejuose, apie bendravimą su demencija sergančiais žmonėmis per meną.
Kitas susitikimas ir sklaidos konferencija planuojami Florencijoje gegužės 25-27 d.

 

 
Vasario 16-18 d. Asta Jaseliūnienė ir Gintarė Černikienė viešėjo Kilkenny (Airija). Čia vyko jau ketvirtasis projekto MA&A (Museum Arts & Alzheimer's) partnerių susitikimas.
Mus priėmė Butler galerija, įsikūrusi viduramžių Kilkenny pilyje, kuri garsina šį miestelį.
Projekto partneriai tris dienas intensyviai dirbo, kad susitartų dėl dviejų pagrindinių projekto rezultatų:
- Mokymų kurso internetinėje platformoje apie muziejų programų kūrimą žmonėms, sergantiems demencija;
- Vadovo, skirto šeimoms, specialistams ir edukatoriams, dirbantiems muziejuose, apie bendravimą su demencija sergančiais žmonėmis per meną.
Kitas susitikimas ir sklaidos konferencija planuojami Florencijoje gegužės 25-27 d.

 


  

2017 m. vasario 8 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro lektorė Asta Jaseliūnienė Klaipėdos rajono paramos šeimai centre vedė mokymus socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams tema “Problemų sprendimas forumo teatro metodu“. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su naujovišku ir kūrybišku darbo metodu, padedančiu įgyti naujų problemų sprendimo įgūdžių, vaizdžiai pamatyti, bei spręsti aktualias socialines problemas, kurios kyla mūsų darbe. 

 

 


2017 m. sausio 5 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro Vietos JGI koordinatorė Raimonda Monstvilaitė lankėsi Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Šiaulių skyriuje. 

Vizito metu Direktoriui Leonui Strazdauskui pristatytas Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo projektas „Atrask save“. L. Strazdauskas pažadėjo, kad SODROS specialistai prisidės prie projekto viešinimo ir visiems jaunuoliams atvykusiems į skyrių dėl privalomo sveikatos draudimo skolos įteiks projekto „Atrask save“ lankstinuką su Vietos JGI koordinatorių kontaktais.


2017 m. sausio 4 d. VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro Direktorė Asta Jaseliūnienė kartu su Vietos JGI koordinatore Raimonda Monstvilaite lankėsi Šiaulių tardymo izoliatoriuje. 

Vizito metu, Šiaulių tardymo izoliatoriaus direktoriaus pavaduotojui Dariui Gaidamavičiui ir Socialinės reabilitacijos skyriaus viršininkui Raimondui Klimantavičiui, pristatytas Jaunimo garantijų iniciatyvos įgyvendinimo projektas „Atrask save“ bei sudarytas bendradarbiavimo planas, kurio pagalba į projektines veiklas galėtų įsitraukti Šiaulių tardymo izoliatoriuje nuo 1 iki 3 mėnesių sulaikyti jaunuoliai. 

 


Projekto „Atrask save“ dalyviai Naujuosius pasitinka prasmingai

Metų sandūroje daugiau nei 80 Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto „Atrask save“ dalyvių VšĮ  „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“ ir Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centro Jaunimo centre apžvelgė savo tobulėjimo rezultatus, užsibrėžė tolimesnius savirealizacijos tikslus. Labai džiugina tai, jog beveik  puse dalyvių savanoriauja įvairiose ne pelno siekiančiose įstaigose, tokiu būdu atlikdami daug gero,  įgydami svarbios patirties, atskleisdami naujus asmeninius sugebėjimus ir tobulindami jau turimus įgūdžius, įgydami naujų draugų. 16-ai jau užbaigusių savanorystę jaunuolių įteikti Savanorio pažymėjimai, pasidžiaugta ypač reikšmingu savanorio Ramūno Mendelio pasiekimu – jam skirta Lietuvos mastu labiausiai atsidavusio savanorio nominacija ir apdovanojimas.

Pasak savanorio Ramūno, šiame pasaulyje esame ne tik tam, kad imtumėm, bet ir kad duotumėm. O didžiausia laimė žmogų aplanko būtent dalinantis su kitais savo šiluma, dėmesiu, talentais ir paprasta, nuoširdžia pagalba kasdienybėje. 
Projektas „Atrask save“ finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Projektą vykdo  Lietuvos darbo birža, pagrindinis partneris – Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 
Projektas INforEX prasidėjo!
Gruodžio 14-15 d.d. Asta Jaseliūnienė ir Gintarė Černikienė vyko į Neapolį (Italija). Atstovė iš Lazzarelle organizacijos priėmė jas ir partnerius iš CASCAiD (JK), GINSO (Ispanija), Collegium Balticum (Lenkija). Dvi dienas vyko pirmasis susitikimas, kuriame buvo pristatytas projektas, finansavimo sąlygos ir biudžetas, dokumentų administravimo projekte taisyklės, aptartos artimiausios veiklos, planuoti kiti žingsniai.
Partneriai iš Kipro vaizdo konferencijos metu pristatė gaires poreikių analizei atlikti ir suorganizuoti fokus grupes kiekvienoje iš šešių partnerių šalių. Siekiama, kad projekto rezultatai būtų kuo tvaresni ir atitiktų tikslinių grupių – nekvalifikuotų įstatymo pažeidėjų ir darbdavių – poreikius.
Dvi dienos buvo tikrai produktyvios ir efektyvios. Kiti žingsniai – susitikti su suinteresuotomis šalimis (PRC, Probacijos Tarnybos, Darbo biržos atstovais, darbdaviais ir kt.) ir išsiaiškinti, kokių įgūdžių trūksta nekvalifikuotiems darbuotojams, kad jie galėtų sėkmingai įsitraukti / grįžti į darbo rinką. Tyrimas padės nukreipti projektą tinkama linkme ir patenkinti išreikštus poreikius. 

 


 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą, skirtą padėti artimoje aplinkoje smurtaujantiems asmenims keisti savo elgesį ir vystyti pagarbius bei nesmurtinius santykius. 
Projektas pradėtas įgyvendinti š. m. liepos mėn. Projektas eina į pabaigą. Savo dalyvavimą programoje baigia dvidešimt Šiaulių m. gyventojų.
Džiaugiamės, kad apie mūsų darbą su smurtavusiais asmenimis sužino vis daugiau žmonių, organizacijų. Gruodžio 6 d. dalyvavome Šiaulių LDB susirinkime su socialiniais partneriais. Pristatėme savo veiklą, šį ir kitus projektus. Taip pat gruodį vykome į Naująją Akmenę susitikti su NVO atstovais pasidalinti savo patirtimi apie darbą su smurtavusiais asmenimis.
Tikimės, kad ir kitais metais galėsime teikti smurtinio elgesio mažinimo paslaugas.
 

SOCIALINIŲ PROJEKTŲ RAŠYMAS PRADEDANTIESIEMS
Mokymų vieta: Ežero g. 8-1, Šiauliai
Mokymų laikas: Pranešime susidarius grupei
Mokymų kaina: 1 asmeniui – 45, 40, 35 € (Kuo jūsų daugiau, tuo mokate mažiau!)
Mokymų trukmė 8 akad. val.:
• Teorinis mokymas 2 akad. val.;
• Praktinis mokymas 6 akad. val.
 
Sukaupėme nemažai projektų rašymo patirties, kuria norime pasidalinti su jumis! 
Tai mokymai apie projektų rašymą ir lėšų pritraukimą organizacijai. 
Mokymų tikslas – padėti dalyviams įgyti praktinių projektų rašymo gebėjimų. Dalyviai išgirs ne tik teoriją, bet taip pat bus pateikta ir laimėtų projektų pavyzdžių, analizuojami jų sėkmės faktoriai, pateikti konkretūs pavyzdžiai apie nacionalinių ir tarptautinių (Erasmus+, Nordplus ir kt. programų) projektų rengimą. Visų mokymų metu dalyviai pildys besimokančiojo dienoraštį, todėl po mokymų turės paprastą potencialaus projekto planą. Mokymuose taip pat bus pristatytos svetainės, kur galima rasti informacijos apie finansavimo galimybes.
Po mokymų išduodamas neformalaus ugdymo pažymėjimas.
Registracija tel. +370 616 34383
 

Apie agresiją ir kiekvieną iš mūsų
Žiemiškomis lapkričio 28-29 dienomis Šiauliuose, VŠĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros centre vyko kvalifikacijos kėlimo mokymai tema „Socialinis darbas su agresyviai besielgiančiais vaikais ir paaugliais. Specialistai iš Šiaulių miesto ir aplinkinių rajonų dvi mokymų dienas gilinosi į agresijos reiškinį, atliko patyrimines-praktines užduotis, žaidė bei dalinosi patirtimi per realių atvejų analizes. „Atrodo, einu teisinga linkme. Įsikvėpiau darbui vėl“, - sakė viena mokymų dalyvių. VŠĮ ŽISPB dėkoja dalyviams už emocijų kupinas dienas drauge! Nuotraukų galerija
 

Apie „žiežirbas, liepsnas ir gaisrą“ darbe su vaikais ir paaugliais! 
Spalio 24-25 dienomis Joniškio socialinių paslaugų ir užimtumo centre vyko mokymai tema „Socialinis darbas su agresyviu elgesiu pasižyminčiais vaikais ir paaugliais“. Kartu su specialistų, atvykusių iš profesinio rengimo mokyklos, vaikų globos namų, vaikų ir paauglių psichiatrijos dienos stacionaro bei lankančių socialinės rizikos šeimas grupe (17) gilinomės į  įtampų tarp vaikų/ paauglių ir  juos supančių suaugusiųjų priežastis. Taip pat dalinomės ir kūrėme veiksmingus metodus „įsiplieskusiems“ ir dar tik „rusenantiems“ konfliktams gesinti, o naudoti žaidimų metodai dar kartą leido įsitikinti žaismingo santykio kūrimo, tarpusavio susitarimų laikymosi bei emocinio raštingumo darbe, su pažeidžiamomis, dar besiformuojančiomis asmenybėmis, svarba. 


Mokymai tema: „Darbas su agresyviais klientais“

„Ačiū, kad leidote išsikrauti“ – pasakė viena mokymų dalyvė, kuri kartu su kitomis socialinėmis darbuotojomis š.m. rugsėjo 27-28 dienomis dalyvavo mokymuose „Darbas su agresyviais klientais“ Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centre. Socialinės darbuotojos, dirbančios su socialinės rizikos šeimomis, beveik kasdien susiduria su klientų pykčiu, agresija, smurtu, nukreiptu tiesiogiai į jas, todėl dažnai tenka imtis įvairiausių metodų, norint išvengti gausybės pavojų. 


Mokymai Elektrėnuose

Š.m. rugsėjo 13-16 dienomis Elektrėnų socialinių paslaugų centre VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro lektorė Asta Jaseliūnienė pravedė 40 akademinių valandų mokymus tema „Socialinio darbo pagrindai individualios priežiūros personalo darbuotojams“. Į mokymų vietą suvažiavo ne tik šioje įstaigoje dirbantys socialinio darbuotojo padėjėjai, bet atvyko ir iš Beižionių vaikų globos namų, Elektrėnų šeimos namų, Elektrėnų socialinės globos namų bei Elektrėnų socialinės reabilitacijos centro darbuotojai. 

 Ministerijos remiamas projektas įsibėgėja!
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įgyvendina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą, skirtą padėti artimoje aplinkoje smurtaujantiems asmenims keisti savo elgesį ir vystyti pagarbius bei nesmurtinius santykius.
Projektas pradėtas įgyvendinti š. m. liepos mėn. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios smurtinio elgesio keitimo programoje jau dalyvauja septyni Šiaulių m. gyventojai.
Iki projekto įgyvendinimo pabaigos iš viso paslaugų bus suteikta 20-iai asmenų.
 

Mūsų kolegos iš VšĮ Socialinių inovacijų centro pristatė įgyvendinamą projektą „Teatras mokymuisi, asmeniniam tobulėjimui ir Europos piliečio tapatybės ugdymui”
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure š.m. rugpjūčio mėnesį mūsų kolegos iš VšĮ Socialinių inovacijų centro pristatė įgyvendinamą projektą „Teatras mokymuisi, asmeniniam tobulėjimui ir Europos piliečio tapatybės ugdymui” (2015 – 1 – RO01 – KA201 – 015114), kurio tikslas prisidėti prie jaunosios kartos ugdymo siekiant skatinti socialinę integraciją daugiakultūrinėje aplinkoje, atvirumą naujoms patirtims, gebėjimą geriau suprasti ir priimti skirtumus tarp žmonių ir jų saviraiškos būdų. Įstaiga vykdo projektą kartu su partneriais iš Rumunijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos ir Ispanijos. Įdomu buvo klausytis, kaip darbuotojai ir savanoriai įtraukia mokyklos mokytojus ir vaikus į projekto vykdomas veiklas, vaidina, perteikia tam tikras istorijas dabaryje, kuria scenarijus ir panašiai. Tikimės, kad ir toliau ateityje daugės tokio pobūdžio projektų, kurie dirba su jaunimu, kas šiandien dienai yra labai svarbu ir aktualu.
 

NAUJA KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMA!
Džiaugiamės, kad nuo šiol socialiniams darbuotojams galime pasiūlyti naują 16 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo programą - „TimeSlips“ ir kiti inovatyvūs socialinio darbo su senyvo amžiaus, dementiškais asmenimis metodai.
 
Daugiau informacijos telefonu +370 698 45565
 

Birželio 27 d. – liepos 1 d. vyko jau penktasis Erasmus+ programos projekto „DSH Positive Choices“ susitikimas ir mokymai.
 
Šį kartą partneriai rinkosi Sučiavoje (Rumunija). Mus priėmė šauni rumunų komanda iš Institutul Bucovina organizacijos (http://bucovinainstitute.org/).
Tris dienas dalyvavome intensyviuose mokymuose apie tai, kaip fotografija ir pantomimos technika gali padėti jaunuoliams išreikšti emocijas.
Partneriai taip pat pasinaudojo galimybe pristatyti savo šalį ir kultūrą – aplankėme kalnų papėdėje esantį vienuolyną, buities muziejų, kelias socialinio verslo įmones. Kitas susitikimas planuojamas spalio mėn. Graikijoje.
 

NAUJA KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PROGRAMA!
 
Džiaugiamės, kad nuo šiol socialiniams darbuotojams galime pasiūlyti naują 8 akad. val. kvalifikacijos tobulinimo programą - „PAGALBOS SAU BŪDAI ĮVEIKIANT EMOCINĮ STRESĄ SOCIALINIAME DARBE“ !!!!
 
Daugiau informacijos telefonu +370 698 45565
 

ORGANIZACIJA LAIMĖJO DAR VIENĄ PROJEKTĄ!
 
VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras teikė paraišką Nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su smurtautojais, projektų atrankos 2016 metais konkursui. Projektas buvo patvirtintas. 
Projekto tikslas – padėti artimoje aplinkoje smurtaujantiems asmenims keisti savo elgesį ir vystyti pagarbius bei nesmurtinius santykius. 
 
Projekto uždaviniai:
1. Padėti asmeniui suvokti kas yra smurtas.
2. Mokyti kontroliuoti savo elgesį ir pasirinkimą nesmurtauti.
3. Skiepyti prisiimti atsakomybę už savo elgesį, nekaltinant kitų.
4. Padėti suprasti smurtinio elgesio poveikį šeimos nariams.
5. Mokyti atpažinti, kas iššaukia smurtinį elgesį ir kaip jį sustabdyti. 
6. Supažindinti su konstruktyviais jausmų raiškos būdais.
7. Mokyti naujų nesmurtinių bendravimo modelių.
8. Mokyti kurti pagarbius santykius šeimoje bei naudotis kitų pagalba.
 
Numatoma dirbti su 20 asmenų iš Šiaulių m.
 
Planuojamas projekto įgyvendinimo laikotarpis 2016-07-01 – 2016-12-31.
 
Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 

LAIMĖTAS NAUJAS NORDPLUS ADULT PROGRAMOS PROJEKTAS!

Mūsų organizacija kartu su partneriais iš Islandijos, Norvegijos ir Švedijos parengė ir laimėjo NordPlus suaugusiųjų švietimo projektą „Skandinavijos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas siekiant sukurti kompleksinės pagalbos teikimo mokymų programą suaugusiųjų švietėjams, kurie dirba / nori dirbti su smurtautojais ir jų aukomis“.
 
Projekto idėja paremta įsitikinimu, kad norint nutraukti ydingą smurto ratą, reikia dirbti su visais šeiminio smurto dalyviais – tiek smurtautojais, tiek jų aukomis. Partnerių konsorciumą sudaro patyrę savo srities specialistai. ŽISPB dirba su smurtautojais, BIIA iš Švedijos turi patirties teikti pagalbą vaikams, o Solstafir iš Islandijos yra sukaupę didelę patirtį darbe su nukentėjusioms moterims. 
 
Projekto tikslas yra sukurti 1) metodinę medžiagą su praktiniais įrankiais, darbo metodais tiesiogiai dirbti su tiksline grupe ir 2) inovatyvią programą dirbti su šeiminio smurto dalyviais – vyrais, moterimis ir vaikais.
 
Lietuvoje, Švedijoje ir Islandijoje bus surengti 3 tarptautiniai mokymai: 
 
a) Mokymų Lietuvoje metu partneriai įgis žinių, įgūdžių dirbti su smurtautojais. ŽISPB pristatys partneriams šias temas: pagarbus bendravimas, galimybės keisti smurtinį elgesį, smurto ratas, pykčio kilmė, galia ir kontrolė, asmeninė atsakomybė, smurto apraiškos ir kt.
 
b) Mokymų Švedijoje metu BIIA resurscentrum pristatys darbo su vaikais metodus. Pagrindinės mokymų temos: šeiminio smurto poveikis vaikui, kaip padėti vaikams, pozityvių santykių tarp šeimos narių atkūrimas ir palaikymas, saugios aplinkos vaikui kūrimas, pagalba iš bendruomenės ir kt.
 
c) Partneriai iš Islandijos Solstafir  mokys, kaip dirbti moterimis, kurios patyrė smurtą šeimoje. Mokymų temos: rizikos vertinimas, konsultavimas, pagrindiniai darbo principai, moterų savivertės didinimas, santykių, kuriuose smurtaujama, nutraukimas, psichologinės traumos įveikimas, saugumo plano rengimas ir kt.
 
Projekto partneriai:
1. Paraiškos teikėjai ir koordinatoriai – ŽISPB (Lietuva);
2. BIIA (Švedija);
3. Solstafir (Islandija);
4. Folkenuniversitetet (Norvegija).

 


„Įsitikinau, kad nesvarbių dalykų dirbant su vaikais ir paaugliais nebūna“, - sakė Rita,  VŠĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro organizuotų, birželio 9-10 dienomis vykusių mokymų dalyvė. 

Į temą „Darbas su agresyviais vaikais ir paaugliais“ (16 a. val.) gilinomės analizuodami konkrečius atvejus, žaisdami vizualius ir/ ar kinestetinius žaidimus bei klausdami savęs „Kas čia ką tik įvyko?“, - atidžiai aptardami patirtis. Emocinio raštingumo ugdymas (emocijų atpažinimas, išraiškos būdai, įtaka elgesiui ir pan.) buvo dar viena, itin svarbi šių mokymų dalis. Ačiū dalyviams už dalinimąsi, dalyvavimą ir nuoširdų atsidavimą darbui!  

 


Štai ir baigėsi įžanginiai socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai, kurie buvo organizuoti VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure, Šiauliuose, 2016 m. gegužės 24-27 dienomis. Dalyviai įgyti žinių bei pasisemti patirties suvažiavo iš įvairių miestų: Akmenės, Josvainių, Raseinių, Kėdainių, Strėvininkų, Telšių. Aktyviai dalyvavo praktinėse užduotyse bei vaidybinėse situacijose, gan giliai analizavo problemų atsiradimo priežastis bei ieškojo įvairių sprendimo būdų. Kartu su dalyvėmis analizavome ir CAREMPLOY Profesionalaus globėjo modulį, lavinome kompetencijas. Įdomu buvo stebėti, kaip mokymo dalyviai su atsidavimu dalinosi įvairiomis darbinėmis, konfliktinėmis situacijomis, stengėsi vieni kitiems padėti, pasiūlyti alternatyvių problemos sprendimo būdų.

 

 


2016 m. balandžio 21 dieną VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro lektorė Asta Jaseliūnienė Šeduvos globos namuose vedė praktinius mokymus socialinį darbą dirbantiems specialistams, tema „Problemų sprendimas forumo teatro metodu“.

Mokymų metu dalyviai mokėsi kūrybiškai spręsti iškylančias problemas, tobulino bendravimo įgūdžius, stiprino pasitikėjimą savimi, atsikratė įvairių bendravimo baimių. Mokymų metu visi dalyviai atliko tam tikrus vaidmenis, perteikė įvairias problemines situacijas, ieškojo kūrybingų problemos sprendimo būdų. Darbuotojai, dirbantys Šeduvos globos namuose, labai atsidavę savo darbui, mylintys savo klientus, suprantantys savo darbo prasmę, o be to turintys nuostabią direktorę, kuri vienija kolektyvą, buria į komandą ir visi kartu eina į priekį. Šaunuoliai!!!

 


Na ką, pagaliau, 2016 m. balandžio 11- 15 dienomis įvyko ir ketvirtasis projekto „Positive Choices“ partnerių susitikimas.

Šauniai padirbėjome. Aktyviai dalyvavome praktiniuose mokymuose, gavome labai daug metodinės medžiagos kaip dirbti su jaunuoliais, kuriems sunkiau sekasi išreikšti savo jausmus. Turėjome „kietą“ lektorių iš Turkijos, kuris labai rimtai žiūri į savo darbą ir nei minutės nepraleido veltui – išspaudė iš mūsų viską ką galėjoJ. Na, bet mums, atvykusiems iš Lietuvos, Graikijos, Rumunijos, UK,  labai pasisekė – ne tik gavome naudingų žinių, praktinių patarimų dirbant su jaunimo darbuotojais bei jaunuoliais, bet ir kultūrinės programos turėjome nemažai. Spėjome kiek tik galėjome: aplankėme Kapadokijos regiono įžymiąsias vietas, lindome net ir į tuos urvus ir požeminius miestus, kuriuose dar iki 1924 m. gyveno žmonės. Nerealu buvo visa tai savo akimis pamatyti. 

 
Apie projektą „Atrask save“ – Šiaulių regioninėje televizijoje!
Balandžio 18 d. Šiaulių miesto savivaldybėje vyko spaudos konferencija, skirta skleisti informaciją apie projektą „Atrask save“. Spaudos konferencijoje dalyvavo Vietos JGI koordinatorės Šiaulių mieste Indrė Katauskienė (iš VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro), Giedrė Paliulienė (iš Šiaulių jaunimo centro) ir Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriaus specialistė – koordinatorė Laura Každailytė. Reportažus apie projektą gali pasižiūrėti čia:
 
 

 
 

 
„Atrask save“
LDB projekte „Atrask save“ esame užmezgę platų bendradarbiavimo tinklą su įvairiomis Šiaulių m. organizacijomis, įstaigomis, mokyklomis.Draugaujame ir su Šiaulių miesto ir rajono PK viešosios policijos skyriumi. Mus visuomet mielai priima bendruomenės pareigūnų grupės vyresnioji specialistė Danutė Jakubkienė. Balandžio 14 d. lankėmės Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Šiaulių skyriuje, susitarėme draugauti, pasiūlėme savo pagalbą. Indrė Katauskienė, paskatinta Šiaulių teritorinės darbo biržos Šiaulių skyriaus specialistės – koordinatorės Lauros Každailytės, tapo draugijos savanore.
 

 
Balandžio 5 d., pas mus lankėsi LDB kartu su JRD įgyvendinamo projekto „Atrask save“ koordinatorė Viktorija Znojevaitė. Viktorija kartu su vietos JGI koordinatorėmis Indre ir Gintare prie arbatos puodelio kalbėjosi apie mokymus, kurie vyko Kaune kovo mėn., atsakė į kilusius klausimus, pateikė pasiūlymų, kaip pritraukti neaktyvių jaunuolių.
Iki kitų susitikimų!

 


Konferencija ir mokymai Florencijoje
Kovo 21 - 25 d. Florencijoje (Italijoje) vyko antrasis projekto „Museums Arts and Alzheimer“ (MA&A) partnerių susitikimas. Dienotvarkė buvo įtempta - reikėjo tiek daug padaryti! Pirmąją dieną daug diskutavome, kaip turėtų atrodyti internetinė mokymosi platforma apie edukacinių programų kūrimą muziejuose žmonėms, sergantiems demencija, ir vadovą, skirtą gerinti bendravimą tarp Alzheimeriu sergančių ir juos globojančių žmonių. Butler Gallery darbuotoja Bairbre-Ann Harkin partneriams pravedė užsiėmimą apie kalbą, kurią naudojame kalbėdami apie negalią ir demenciją. Antrąją dieną vyko tarptautinė konferencija apie meno prieinamumą žmonėms, turintiems demenciją ir jų globėjams. Konferencija susilaukė didelio populiarumo ir susirinko netgi 200 žmonių. Po konferencijos visi rinkosi į Marino Marini muziejų ir dalyvavo užsiėmimuose, kuriuos vedė partneriai iš Vokietijos, Italijos, Airijos ir Lietuvos. Buvo įdomu pamatyti, kaip dirba savo srities profesionalai. Trečiąją dieną išbandėme šokio ir judesio terapiją muziejuje ir visi bendrai atvirojoje studijoje lipdėme bendrą kūrinį. Ketvirtąją ir penktąją dieną intensyviai dirbome, diskutavome ir kūrėme muziejų edukatoriams skirtą programą.
 

Balandžio 1 d. JGI vietos koordinatorė Indrė Katauskienė susitiko su Šiaulių Teritorinės Darbo Biržos darbuotoja Laura Každailyte. 
 
Kolegės neformalioje aplinkoje aptarė Jaunimo garantijų iniciatyvos  projektą „Atrask save“, kuris Šiaulių mieste jau įgauna pagreitį. 
Susitikimo metu Indrė ir Laura aptarė NEET jaunuolių įtraukimo į projektą procesą, sunkumus, su kuriais susiduriama, ir pasidžiaugė pirmaisiais rezultatais.
Taip pat kolegės susitarė toliau tęsti glaudų bendradarbiavimą ir dalintis patirtimi.
 
Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų.
 
 
 

 

Projektas „Atrask save“ įgauna pagreitį!

 
Mūsų organizacija, kuri įgyvendina projektą "Atrask save" Šiaulių m., jau turi pirmuosius dalyvius!!!!!  Projektas yra skirtas 15-29 m. jaunuoliams, kurie šiuo metu nesimoko, niekur nedirba ir nesavanoriauja. Šiame projekte norime padėti jaunuoliams pažinti save, įgyti daugiau pasitikėjimo, patobulinti socialinius ir gyvenimo įgūdžius ir motyvuoti juos imtis norimos veiklos.
Darbas vyksta intensyviai ir kasdien bendraujame su potencialiais dalyviais. Daugiau informacijos apie projektą http://www.jrd.lt/jgi-igyvendinimo-projektas-atrask-save
Projektą „Atrask save“ įgyvendina Lietuvos darbo birža bendradarbiaudama su Jaunimo reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšų.
 

 


Emocijų kupina diena Lapiuose 

 
Kovo 21-22 dienomis Lapių pagrindinėje mokykloje (Klaipėdos rajone), pedagogai rinkosi į VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos biuro organizuojamus mokymus tema „Darbas su agresyviais vaikais ir paaugliais“. Mokymų užduotys suteikė galimybę dalyviams išbandyti kitą nei įprasta, - auklėtinio, vaidmenį, pažinti jo/ jos poreikius, patyrinėti elgesio ir emocijų ryšį, grįžtamojo ryšio svarbą bei principus.
 


Mokymai Ylakių globos namuose
 
2016 m. kovo 3 dieną Ylakių globos namuose kartu su Skuodo globos namų, Žemaičių Kalvarijos Caritas skyriaus globos namų ir Rietavo socialinės globos namų socialinėmis darbuotojomis turiningai praleidome laiką: mokėmės kūrybiškai spręsti darbe iškylančias problemas, tobulinome savo bendravimo įgūdžius, atsikratėme bendravimo baimių, vaidinome įvairias problemines situacijas bei sprendėme įvairias konfliktines situacijas. Kodėl vaidinome? Tai, kad mokymų tema “Problemų sprendimas Forumo teatro metodu” kitaip ir neleistų pažvelgti į esamas bei kylančias problemas iš arčiau. Tai puiki priemonė, įtraukianti visus mokymo dalyvius į mažą spektaklį, kuriame dramatiškai parodoma socialinė, aktuali auditorijai, problema bei kartu atrandami įvairūs sprendimo būdai. 
 
Lektorė Asta Jaseliūnienė
 


Mokymai tema „Darbas su agresyviais klientais“
 
Socialiniai darbuotojai bei jų padėjėjai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis, suaugusiais žmonėmis, turinčiais psichikos negalią, dirba pavojingą darbą. Lankydamiesi rizikos šeimose, spręsdami joje kylančius ginčus, ne vienas jų patiria psichologinę įtampą, stresą, agresijos išpuolius, kartais net smurtą. Todėl labai svarbu turėti žinių apie agresijos valdymo metodus bei jų praktinį pritaikymą. 
2016 m. vasario 24-25 dienomis Šilalės rajono socialinių paslaugų namuose socialinį darbą dirbantys specialistai dalyvavo mokymuose tema „Darbas su agresyviais klientais“, kuriuos vedė VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro lektorė Asta Jaseliūnienė. Mokymų metu dalyviai labai aktyviai dalyvavo įvairiuose praktiniuose, vaidybiniuose užsiėmimuose, mokėsi atpažinti agresyvaus elgesio ženklus, tinkamai sureaguoti į įvykį, analizuoti ir nustatyti agresijos priežastis, parinkti bendravimo ir tam tikras elgesio strategijas bendraujant su agresyviais klientais. 
Šiuose paslaugų namuose dirba šauni komanda, kuri nors ir išsiskaidžiusi po įvairias seniūnijas, tačiau sugeba išlaikyti tokį branduolį į kurį norisi visada sugrįžti.

 

 


 

Užsukite į NVO komunikacijos erdvę!

Projekto NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas: “Darbas su agresyviu/ smurtaujančiu jaunimu” kontekste sukūrėme naują ir, tikimės, iš tiesų naudingą, komunikacijos tarp organizacijų priemonę,  NVO komunikacijos erdvę. Šioje erdvėje kviečiame dalintis informacija, metodais, kontaktais, renginiais, bei visu tuo, kas gali būti naudinga profesinėje veikloje (o galbūt ir asmeniniame gyvenime). Čia pat rasite ir apskritojo stalo diskusijų metu išsakytomis mintimis, pasidalintais metodais paremta metodika, kurią pavadinome „Socialinio eismo ypatumai: darbas su agresyviu/ smurtaujančiu jaunimu“. 
Laukiame Jūsų Mūsų visų erdvėje!  Čia : http://zispb.lt/moodle/
Projektą finansuoja socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 
2015-liktieji papildė nevyriausybinių, su agresyviu jaunimu dirbančių, organizacijų darbo priemonių kraitį  
 
VŠĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras (VšĮ ŽISPB), besibaigiant metams, baigia ir pusmetį trukusį projektą „NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas: darbas su agresyviu ir smurtaujančiu jaunimu“. Kartu sukūrėme metodų rinkinį bei NVO komunikacijos erdvę, taip pat turėjome įdomių, naudingų diskusijų ir smagiai praleisto laiko. Ačiū visiems prisidėjusiems ir dar prisidėsiantiems ateityje! 
 


Projektas "Competent To Do" baigėsi. Norime su jumis pasidalinti pagrindiniu rezultatu. Kviečiame nemokamai parsisiųsti vadovą, kaip dirbti su bausmę atliekančiomis (atlikusiomis) moterimis:
 
 

Pirmasis Erasmus+ KA2 projekto A4A („Meno panaudojimas gerinti žmonių psichinę sveikatą socialinėje priežiūroje“) partnerių susitikimas Lapkričio 27-29 d. Duisburge (Vokietija) vyko pirmasis projekto A4A partnerių susitikimas.
Susitikimas vyko Wilhelm Lehmbruck‘o muziejuje (http://www.lehmbruckmuseum.de/?lang=en ), kur mus svetingai sutiko meno edukatorė Sybille. Projekto konsorciumą sudaro po dvi organizacijas iš Lietuvos ir Italijos, ir po vieną iš Vokietijos ir Airijos.
Pirmąją dieną partneriai kalbėjo apie administracinius projekto valdymo aspektus. Vakare aplankė kultūrinę ir meno erdvę, kasmet pritraukiančią apie 1 mln. lankytojų - Landschaftspark Duisburg-Nord (http://www.landschaftspark.de/der-park). 
Antrąją ir trečiąją dienas partneriai daug diskutavo apie projekto veiklų įgyvendinimą, susitikimų datas, žmonių, sergančių demencija, ir jų globėjų įtraukimą, komunikacijos su juos prižiūrinčiais specialistais, šeimos nariais gerinimą per menines veiklas. 
Daugiau informacijos apie projektą galite rasti paspaudę ant nuorodos http://zispb.lt/projektai/art4alz
 
Jeigu norite gauti informacijos apie projektą ir jo rezultatus, užpildykite trumpą formą, kurią rasite paspaudę ant nuorodos: https://docs.google.com/forms/d/1GVC1M4OE28-M0atevQHLRfMFZoJriugAaZTeIQYM-LA/viewform?usp=send_form
 

 
 
 
 

 


Spalio 23 d. Kaune, Parapijos namuose, Lietuvos priklausomybės ligų reabilitacijos bendruomenių asociacijos iniciatyva vyko socialinių darbuotojų bei jų padėjėjų kvalifikacijos kėlimo kursai tema „Socialinių darbuotojų ir klientų santykių gerinimas“.
Mokymai pasižymėjo ne tik dideliu dalyvių skaičiumi (61), bet ir jų aktyvumu dalyvaujant diskusijose, keliant probleminius klausimus. Labiausiai gilintasi į emocinio intelekto, emocinių reakcijų valdymo bei klientų motyvacijos temas.
 

Lapkričio 2-3 dienomis Vaikų globos namuose „Nykštukas“ vyko kvalifikacijos kėlimo socialiniams darbuotojams bei jų padėjėjams skirti kursai tema "Darbas su agresyviais vaikais ir paaugliais".
Mokymuose dalyvavo 25 globos namuose dirbantys specialistai (socialiniai darbuotojai, socialinių darbuotojų padėjėjai, užimtumo spec.). Užsiėmimų metu glaustai prisiminę agresijos priežastis bei tinkamus reagavimo į agresyvų elgesį būdus, didesnę dalį laiko skyrėme realių, aktualių atvejų analizei. Darbui naudojome patikrintus tradicinius metodus (grupinį darbą, diskusijas ir pan.), taip pat išbandėme ir inovatyvius, kūrybiškus problemos supratimo ir sprendimo būdus (t.y. vaidmeninius žaidimus, socialinį atomą ir kt.). Visų mokymų metu dalyviai atvirai dalinosi mintimis, vertino naudojamų metodų efektyvumą bei galimybes pritaikyti žinias ir įgūdžius darbe.
 

Spalio 27-29 d. Šiauliuose vyko antrasis projekto „DSH Positive Choices“ partnerių susitikimas. Pas mus atvyko partneriai iš Graikijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės ir Turkijos. 
Projekto partneriai pirmąsias dvi dienas dalyvavo mokymuose, kuriuos vedė mūsų mokymų vadovės Indrė Katauskienė, Justina Kiudytė, Viktorija Paškauskaitė ir Gerda Žymantaitė. Partneriams iš užsienio buvo pristatytas Forumo teatro metodas ir jo technikos (nematomas, vaizdinių, laikraščių ir kt. teatras). Grįžę į savo šalis jaunimo darbuotojai taikys šiuos metodus su jaunuoliais, kuriems sunku reikšti emocijas (pasižymi aleksitimija*).
Trečiąją dieną vyko projekto darbuotojų susitikimas. Partneriai pristatė nuveiktus darbus po mokymų Plimute – visi partneriai turėjo perteikti mokymų medžiagą jaunimo darbuotojams savo šalyse, taip pat buvo susitarta dėl kito susitikimo Atėnuose 2016 m. sausio mėn. 
*1967 m. R. Sifneos atkreipė dėmesį, kad kai kurie jo pacientai nesugeba žodžiai įvardyti savo ir kitų žmonių jausmų. Toks reiškinys buvo pavadintas aleksitimija.
 

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras įžanginiai socialinių darbuotojų padėjėjų mokymai tema „Socialinio darbo pagrindai individualios priežiūros personalo darbuotojams“ įtraukti į Lietuvos darbo biržos neformalaus profesinio mokymo programų sąrašą.

Įdarbinant socialinio darbuotojo padėjėju asmenį, registruotą Lietuvos darbo biržoje, ir sudarius trišalę sutartį mokymo išlaidas dengia Lietuvos darbo birža.

Daugiau informacijos tel. (841) 211123 arba 8616 34383


Paskutinis projekto „Competent To Do“ susitikimas
 
Rugsėjo 3-4 d. socialinių programų koordinatorė Gintarė Černikienė dalyvavo paskutiniajame projekto „Competent To Do“ susitikime Liublianoje (Slovėnija). Susitikimą organizavo projekto koordinatoriai CDI Univerzum. Partneriai apibendrino įgyvendintas veiklas ir aptarė, ką dar reikia padaryti iki projekto pabaigos spalio pabaigoje. Daugiausia dėmesio buvo skirta pagrindiniam projekto rezultatui – „Vadovas specialistams, vedantiems mokymus įkalintoms moterims (arba išėjusioms į laisvę). 
Dar liko daug darbo, tad pasiraitykim rankoves!
Daugiau informacijos apie projektą adresu www.competenttodo.com arba Facebook paskyroje.


Nevyriausybinių organizacijų atstovai susitiko paskutinei bendrai diskusijai
 
Liepos 21d. įvyko paskutinė VŠĮ ŽISPB vykdomo projekto "NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas" apskritojo stalo diskusija. Šįkart su kolegomis iš nevyriausybinių organizacijų įvertinome atlikto bendro darbo rezultatą  darbui su į agresiją ir smurtą linkusiu jaunimu metodiką. Metodika susideda ne tik iš konkrečių metodų rinkinio, bet ir turi bendrą, jaunimui gerai suprantamą, patrauklią tematiką. Daugiau informacijos netrukus.
Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 

Darbinga vasaros pradžia
 
Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro (ŽISPB) darbuotojos šią vasarą turėjo net tris skirtingų projektų partnerių susitikimus.
Pirmasis šią vasarą tarptautinis vizitas birželio 15-19 dienomis vyko Cornwall, Jungtinėje Karalystėje kuomet susitiko Grundtvig mokymosi partnerysčių projekto „A Positive Journey“ partneriai. Deja, tai jau  paskutinis šio įkvepiančio projekto susitikimas. Korvolyje baigiamosios konferencijos metu visi projekto partneriai pristatė per dvejus metus nuveiktus darbus ir apžvelgė visas sėkmės istorijas, kurias pavyko surasti. Partneriai iš Jungtinės Karalystės į konferenciją pasikvietė svečius, kurie patys papasakojo savo sėkmės istorijas. 
 
Susitikimo metu taip pat lankėmės dviejuose išskirtiniuose projektuose: „Wave Project“ ir „Community Farm“. „Wave Project“ padeda atsipalaiduoti, numalšinti nerimą ir stresą, susirasti draugų bangose, plaukiojant ant banglenčių, tiems asmenims, kurie turi protinę ar fizinę negalią. Bendruomenės ūkyje ekologiškai auginamos įvairios prieskoninės žolelės, uogos ir daržovės. Žemės plotai skiriami šeimoms, kurios patiria finansinių sunkumų tam, kad pačios galėtų užsiauginti sau maisto. 
 
 
 
Birželio 28 – Liepos 1 dienomis Šiauliuose lankėsi tarptautinės jaunimo iniciatyvos Erasmus+ projekto „Forgotten Treasure“ partneriai. Iš Lenkijos, Vengrijos ir Kroatijos atvyko 17 jaunuolių, kurie kartu su ŽISPB jaunaisiais savanoriais surengė per metus keturiose šalyse rastų „lobių“ fotografijų parodą, šią parodą iki rugsėjo vidurio galite išvysti Šiaulių universiteto bibliotekos antrajame aukšte. Susitikimo metu taip pat lankėmės Kurtuvėnų regioniniame parke, kuriame jodinėjome su žirgais, žaidėme senovinį dvaro žaidimą – Kroketą, ir apžiūrėjome Kurtuvėnų bažnyčią bei jos rūsius.

Liepos 6 – 10 dienomis Gerda Žymantaitė, Asta Jaseliūnienė ir Gintarė Černikienė vyko į Jungtinę Karalystę Plymouth miestą. Ten vyko pirmasis Erasmus+ strateginės partnerystės „DSH Positive Choices“ projektas. Dvi susitikimo dienas vyko projekto dalyvių – jaunimo darbuotojų mokymai, apie tai, kaip padėti jauniems asmenims išlaikyti teigiamą psichologinę savijautą, apsisaugoti nuo depresijos ir įveikti stresą. Gauta mokymų medžiaga bus išstudijuota ir pritaikyta Lietuvos jaunuoliams, o įgytos žinios perduotos su jaunimu dirbantiems asmenims. Registracija į šiuos mokymus bus paskelbta netrukus.
 
 
 
 
 

Apskritojo stalo diskusija
 
Birželio 26d. vyko trečioji VŠĮ ŽISPB vykdomo projekto "NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas" apskritojo stalo diskusija. Šįkart susitikę su NVO su į agresiją linkusiu jaunimu dirbančiais kolegomis aptarėme pirminį metodikos modelį, pasidalinome pastebėjimais bei pasiūlymais šio modelio korekcijai. Čia pat, diskusijos metu, patys išbandėme keletą siūlomų metodų.
Baigiamoji apskritojo stalo diskusija planuojama liepos mėnesį.
Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 

NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas

 
VšĮ ŽISPB vykdo projektą "NVO gebėjimų ir tinklo stiprinimas" bei rengia apskritojo stalo diskusijas. Diskusijose dalyvauja nevyriausybinių organizacijų darbuotojai iš Šiaulių miesto ir regiono, dirbantys su agresyviais ir į smurtą linkusiais jaunais žmonėmis. 
Gegužės mėn. vykusių diskusijų metu, smurto prevencijos/ intervencijos specialistai iš NVO bei svečiai iš vyriausybinio sektoriaus, aptarė sunkumus, su kuriais susiduria, siekdami suteikti efektyvią pagalbą smurtaujančiam/ agresyviam jaunimui, išskyrė aktualiausias problemas bei teikė pasiūlymus, kaip turėtų atrodyti nauja efektyvi metodika. 
Po pirminės situacijos analizės bei apsikeitimo idėjomis, NVO darbuotojai su kitais kolegomis pasidalino konkrečiais, veiksmingais darbo su į smurtą/ agresiją linkusiu jaunimu metodais, projekto vadovė apskritojo stalo diskusijų dalyvių vertinimui pateikė keletą naujų technikų, skirtų darbui su šia tiksline grupe. Diskusijos dalyviai vertino pristatytų metodų pritaikomumą įvairiose situacijose, analizavo jų veiksmingumo priežastis (kaip šios metodikos padeda atskleisti esminę problemą, kokius įgūdžius padeda ugdyti ir pan.).
Remdamasi diskusijų metu išsakytomis mintimis ir stimulinės medžiagos analizės rezultatais, projekto vykdančioji organizacija (VŠĮ ŽISPB) šiuo metu rengia pradinę metodikos versiją. Kita apskritojo stalo diskusija bus skirta parengtos metodinės priemonės aptarimui ir tobulinimui. 
Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
 
 

2015 m. liepos 14-21 dienomis VšĮ Žmogiškųjų išteklių ir plėtros biuro savanorės dalyvavo Stambule (Turkijoje) vykusiuose tarptautiniuose jaunimo darbuotojų mainuose - mokymuose tema: “Pasaulis be diskriminacijos: susiduriant su galios santykiuose panaudojimu kasdieniniame gyvenime” (angl. A World without Discrimination: Dealing with Power Relations in Daily Life).
Jaunimo darbuotojai bei kiti su jaunimu dirbantys specialistai iš 12 europos šalių šešias mokymų dienas intensyviai gilinosi į išskirtinai praktiniais metodais pagrįstą medžiagą (užsiėmimuose naudotos forumo teatro, vaidmenų, simuliacinių žaidimų technikos; dalis užduočių buvo atliekamos čia pat, gatvėje.) Be įvairiapusiškos mokymų programos, dalyviai turėjo puikią progą susipažinti tiek su Turkijos sostine, tiek užmegzti naujus profesinius bei asmeninius kontaktus visoje europoje. 
 

Mokymai tema ,,Darbas su agresyviais klientais"
 
Įvairių sričių darbuotojai vis dažniau susiduria tiek su verbaline, tiek su fizine klientų agresija ir turi gebėti ne tik atpažinti ankstyvas galimos agresijos apraiškas, bet ir mokėti tinkamai sureaguoti į įvykį. Todėl visus, kuriems tai labai aktualu, gegužės 5-6 dienomis pakvietėme į mokymus tema ,,Darbas su agresyviais klientais". Mokymai vyko Kalvarijos socialinės globos namuose. Dalyvavo net 18 specialistų.
Mokymų metu dalyviai buvo supažindinti su agresijos teorijomis, formomis ir apraiškomis socialiniame darbe, su agresijos pasireiškimo priežastimis ir jos sąsajomis su lytimi, amžiumi, ligomis bei emocijomis.
Praktinių užduočių metu dalyviai buvo įtraukti į darbą grupelėse - tai leido įvertinti teorines žinias, pažinti agresiją, rasti agresyvaus elgesio keitimo būdų, pykčio valdymo formų, kurti antiagresyvią aplinką. Įvairūs pratimai leido plėsti emocinę kompetenciją.
Šių mokymų tikslas - pasiūlyti efektyvių priemonių (metodų), suteikti teorinių žinių, praktinių įgūdžių, keliančių specialistų asmenines ir profesines kompetencijas.
Mokymų metu buvo analizuoti realūs, aktualūs atvejai, pristatyti, ir čia pat išbandyti, nauji, moksliniais tyrimais pagrįsti, kūrybiški metodai darbe kylantiems (asmeniniams ir profesiniams) sunkumams spręsti. Sukurta saugi erdvė skatino atviras diskusijas, mokymąsi vienoms iš kitų, dalinimąsi patirtimis, įžvalgomis.
 

Ketvirtasis projekto „A Positive Journey“ partnerių susitikimas Italijoje 
 
Balandžio 20-24 d. Italijos pajūrio mieste Rimini vyko jau ketvirtasis projekto „A Positive Journey“ (liet. „Pozityvi kelionė“) partnerių susitikimas.  Iš „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro“ vyko projekto koordinatorė Gerda Žymantaitė, Asta Jaseliūnienė ir Gintarė Černikienė. 
Partneriai iš Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Graikijos pasidalino idėjomis, kokiuose informacijos šaltiniuose galima viešinti projekto rezultatus, aptarė tolimesnius darbus, pasirengimą galutinei projekto ataskaitai. 
Projekto pagrindinis tikslas – sudaryti sąlygas žmonėms patyrusiems sunkumų pasidalinti savo sėkmės istorijomis, kaip jie sugebėjo atsitiesti ir džiaugtis gyvenimu. Šio susitikimo metu buvo papasakotos net 5 sėkmės istorijos! Taip pat lankėmės dviejose Rimini įstaigose, kurios teikia priežiūros, konsultavimo ir mokymo paslaugas negalią turintiems asmenims: „Zavatta Centre“ ir „Residenza psichiatrica II Glicine“. 
Sėkmės istorijas galite rasti: http://www.apositivejourney.com/lt/ 

 


4-asis projekto COMPETENT TO DO partnerių susitikimas
 
Balandžio 28-29 d. Šiauliuose lankėsi projekto „COMPETENT TO DO“ partneriai iš Slovėnijos, Kroatijos ir Vokietijos. Tai buvo jau ketvirtasis  jų susitikimas. Per dvi susitikimo dienas reikėjo spėti daug nuveikti. Pirmąją dieną socialinių programų koordinatorė Gintarė Černikienė ir Ula Brank Pečko pristatė, kaip sekėsi vykdyti bandomuosius mokymus Panevėžio pataisos namuose (Lietuva) ir moterų kalėjime Ig (Slovėnija). Projekto vidiniai vertintojai ir išorinė ekspertė pristatė savo pastebėjimus apie socialinių ir verslumo kompetencijų mokymus, kurie vyko sausio-balandžio mėn. Lietuvoje. Slovėnijoje šie mokymai  užsitęs iki gegužės mėn. pabaigos. Po įtempto pirmojo pusdienio partneriai nuvyko susipažinti su Panevėžio moterų pataisos namais. Kadangi dauguma projekto partnerių dirba įkalinimo įstaigose, jiems buvo įdomu daugiau sužinoti apie vienintelius tokius pataisos namus Lietuvoje. Antrąją susitikimo dieną projekto partneriai daugiausia dėmesio skyrė aptarti pagrindinį projekto produktą – gidą / vadovą specialistams sėkmingai vesti verslumo ir socialinių kompetencijų mokymus įkalinimo įstaigose.
Paskutinis projekto susitikimas numatytas rugsėjo 3-4 d. Liublianoje (Slovėnija)
Daugiau informacijos apie projektą www.competenttodo.com ir www.facebook.com/CompetentToDo
 


Mokymai pagal naujas programas įgauna pagreitį!

Lektorė Asta Jaseliūnienė Balandžio 2-3 d. Elektrėnuose veda mokymus tema „Darbas su agresyviais klientais“. Mokymuose dalyvauja net 26 specialistai iš Elektrėnų savivaldybės administracijos, socialinių paslaugų centro ir socialinės globos namų bei Beižionių vaikų globos namų.
Kiti mokymai tema „Darbas su agresyviais klientais“ vyks gegužės 13-14 dienomis.

Kovo 26-27 dienomis vyko mokymai socialiniams darbuotojams tema "Darbas su agresyviais vaikais ir paaugliais". Šių mokymų tikslas - pasiūlyti efektyvių priemonių (metodų), suteikti teorinių žinių, praktinių įgūdžių, keliančių specialistų asmenines ir profesines kompetencijas.
Mokymuose dalyvavo septynios įvairių profesijų atstovės (iš soc. darbo, pedagogikos, psichologijos sričių). Mokymų metu buvo analizuoti realūs, aktualūs atvejai, pristatyti, ir čia pat išbandyti, nauji, moksliniais tyrimais pagrįsti, kūrybiški metodai darbe kylantiems (asmeniniams ir profesiniams) sunkumams spręsti. Sukurta saugi erdvė skatino atviras diskusijas, mokymąsi vienoms iš kitų, dalinimąsi patirtimis, įžvalgomis.
Kiti mokymai „Darbas su agresyviais vaikais ir paaugliais“ vyks gegužės 7-8 dienomis.
 
 

Mokymai Panevėžio pataisos namuose

ŽISPB kartu su Panevėžio suaugusiųjų mokymo centro skyriaus darbuotojais nuo sausio mėn. vykdo užsiėmimus moterų pataisos namuose. Tikslas – tobulinti įkalinimo įstaigoje esančių moterų socialines ir verslumo kompetencijas, kurios palengvintų grįžimą į visuomenę ir (re)integraciją į darbo rinką. Mokymai vyksta pagal Europos Sąjungos finansuojamą Naujovių perkėlimo projektą COMPETENT TO DO (LDV-TOI-2013-1-SI1-LEO05-05355). Pataisos namuose buvo atrinktos 9 moterys, kurios mokosi kompiuterinio raštingumo pagrindų, dirbti komandoje, konstruktyviai spręsti konfliktus, klausosi paskaitų apie verslo kūrimo pradžią. Užsiėmimus veda mokymų vadovai, kurie dalyvavo projekto organizuotuose mokymuose Berlyne. Mokymai vyks iki 2015 m. balandžio mėn.

 

Pirmasis projekto „Prarasti lobiai“ susitikimas Lenkijoje

Erasmus+ projekto „Forgotten Treasure“ partneriai lapkričio 23 d. susitiko Lenkijoje Karpatų kalnų papėdėje Huta Polanska vietovėje. Iš Lietuvos vyko Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biure dirbanti šio projekto koordinatorė Gerda Žymantaitė ir trys savanoriai: Akvilina Šarauskaitė ir Airidas Banevičius iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bei Ignas Jaseliūnas iš Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos.

Susitikimo metu buvo aptarta projekto idėja bei veiklos: vietinių lobių paieška, informacijos kaupimas apie juos, lobių pristatymas visuomenei. Taip pat partneriai lankėsi Mangura nacionalinio parko muziejuje bei dalyvavo susitikime su Lemkos etninės mažumos atstovu, kuris pristatė savo bendruomenės istoriją bei kultūrą.

Iš susitikimo dalyviai grįžo pilni naujų idėjų ir motyvacijos toliau sėkmingai plėtoti projekto veiklas.

 

 

 

  

 


Startuoja naujas kultūrinis projektas

Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras nuo rugsėjo 1 d. pradeda vykdyti naują projektą. „Pamirštas lobis“ (Forgotten  Treasure) – tai Erasmus+ projektas skirtas jaunimui, kuris domisi savo gyvenamąja aplinka, geba mėgautis nedideliais vietinės reikšmės lankytinais objektais ir taip plėtoti savo komunikacinius, organizacinius įgūdžius. Taip pat šiuo projektu siekiama parodyti vietiniams gyventojams, kad jų gyvenamojoje erdvėje esantys istoriniai ar kultūriniai objektai gali būti iš naujo atrasti ir būti įdomūs būtent jiems: ar jie žino šių vietų/objektų istoriją, ar jie žino, kiek lobių dar slypi šalia jų? Šios atrastos vietos gali tapti ne tik vietinių gyventojų laisvalaikio leidimo erdvėmis, bet ir skatinti turistinę regiono plėtrą.

Projekto metu jaunimo grupė ieškos įdomių, pamirštų erdvių, esančių netoli jų, keliaus į jas siekdami iš arčiau jas pažinti, nufotografuoti. Taip pat rinks informaciją apie šias vietas iš senolių ir istorikų. Surinkę pakankamai informacijos parengs savo lobių ekspoziciją, kuria dalinsis su vietine bendruomene, turizmo informacijos centrais ir projekto partneriais iš kitų Europos šalių.

Projekto partneriai:
Lenkija - GOKiR;
Vengrija - Kistarcsa Cultural Association;
Kroatija - Ludbreska udruga mladih entuzijasta.


 Trečiasis projekto „Pozityvi kelionė“ partnerių susitikimas Šiauliuose rugsėjo 8-12 dienomis

Rudens pradžioje Šiauliuose vyko trečiasis projekto partnerių susitikimas. Jame dalyvavo projekto partneriai iš Graikijos, Jungtinės Karalystės, Italijos ir Lietuvos. Šis susitikimas buvo skirtas aptarti nuveiktus darbus ir būdus, kaip randami žmonės „Pozityvios kelionės“ istorijoms.

Antroji susitikimo diena buvo skirta vizitams į įstaigas, kurios rūpinasi protinę ar psichinę negalią turinčiais žmonėmis. Lankydamiesi Psichikos dienos stacionare apžiūrėjome daugybę skirtingų terapijos kambarių, o didžiausią įspūdį paliko moderniausias Lietuvoje multisensorinės terapijos kambarys. Taip pat aplankėme Aukštelkės socialinės globos namus, kurie tiekia globą suaugusiems asmenims, turintiems psichikos ar proto negalią. Šių vizitų metu projekto partneriai turėjo galimybę palyginti socialinės globos institucijas ir socialinės globos sistemas skirtingose Europos valstybėse bei parsivežti naujų idėjų.

Į susitikimo edukacinę ir kultūrinę programą buvo įtrauktas duonos kepimo užsiėmimas Žaliūkių malūnininko sodyboje, kur kiekvienas dalyvis išsikepė savo naminės duonos kepalėlį! Kultūrinės programos metu taip pat žvilgtelėjome į senovinį gatvinį kaimą Kleboniškėse, kur turėjome galimybę susipažinti su senovės lietuvių kasdiene gyvenamąja aplinka. Lankydamiesi Pakruojo dvaro komplekse patyrėme jau kitokį – senųjų aristokratų – gyvenimą.

Taigi, susitikimo metu derinome projektinę bei kultūrinę veiklą. Visi dalyviai paliko Lietuvą su šypsenomis veiduose. Apibendrinant visą susitikimą būtų galima pasakyti: „Tai ne pabaigos pradžia, o tik pradžios pabaiga!“

 


Trečiasis projekto „Competent To Do“ partnerių susitikimas Zagrebe (Kroatija)

2014 m. rugsėjo 4-5 d. d. socialinių programų koordinatorė Gintarė Černikienė dalyvavo jau trečiajame projekto COMPETENT TO DO - „Kompetencijų, kurios padėtų tobulinti įkalinimo įstaigose esančių arba išėjusių moterų verslo ir socialines kompetencijas, mokymų vadovams perkėlimas“ – partnerių susitikime Zagrebe. Susitikime taip pat dalyvavo projekto koordinatorius Albert Štrancar iš CDI UNIVERZUM (Slovėnija), Silke Faubel iš FCZB (Frauen Computer Zentrum Berlin) (Vokietija), Toni Vrana iš Centre Spirala (Slovėnija), Matej Brank ir Tatjana Brank Pečko iš MIT (Institution for a wider social acceptability and acceptance) (Slovėnija).

Dvi darbo dienos buvo labai produktyvios. Partneriai susitarė dėl veiklų atlikimo terminų, aptarė, kas buvo atlikta iki šiol, nutarė, kad bandomieji mokymai (ugdantys įkalintų moterų socialines ir verslumo kompetencijas), bus organizuojami 2015 m. sausio – kovo mėn. Juos ves mokymų vadovai, kurie dalyvavo mokymuose 2-ojo susitikimo metu Berlyne balandžio pradžioje.

Antrąją susitikimo dieną Kroatijos Teisingumo ministerijos atstovės pristatė Kroatijos kalėjimo sistemą, ypatingą dėmesys buvo atkreiptas į įkalinimo įstaigose esančių asmenų išsilavinimo galimybes.

Kitas projekto susitikimas planuojamas 2015 m. balandžio 28-29 d. Šiauliuose.

Iki bandomųjų mokymų pradžios dar reikia labai daug nuveikti, tačiau projekto partneriai noriai ir stropiai tam ruošiasi.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti adresu www.competenttodo.com arba Facebook paskyroje www.facebook.com/CompetentToDo

 

 
 
 
 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

balandžio 3-4 d. d. Šiauliuose organizuojame socialinio darbo specialistų mokymus tema "Darbas su agresyviais klientais", 16 akad. val., kaina 50.00 € asmeniui. Daugiau informacijos tel. 8616 34383